ONZ w nowej kampanii zachęca społeczeństwo do „nicnierobienia”

ONZ w nowej kampanii zachęca społeczeństwo do „nicnierobienia”

Organizacja Narodów Zjednoczonych we współpracy z agencją Leo Burnett Chicago ruszyła z nową kampanią pod hasłem „Global Goals”. W jej ramach zachęca społeczeństwo, by w trosce o dobro naszej planety „nic” nie robili.

W ramach nowej kampanii ONZ, stworzonej we współpracy z agencją Leo Burnett Chicago, powstała seria humorystycznych spotów, w których wystąpili popularni komicy, tacy jak m.in. Bridget Everett, David Cross i Gilbert Gottfried. Każdy z nich zachęca odbiorców, by – w trosce o dobro naszego środowisko – „nic” nie robili.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Mowa tutaj przede wszystkim o zmianę codziennych nawyków, aby ograniczyć zużycie wody, jednorazowych plastikowych produktów, czy też energii. A przysłowiowe „nicnierobienie” ma w tym pomóc.

PS

Platforma Earth Speakr to nowe interaktywne dzieło sztuki artysty Olafura Eliassona, które nagłaśnia poglądy dzieci na temat przyszłości naszej planety. Projekt w nietypowy sposób zachęca dorosłych oraz dzisiejszych decydentów, innowatorów i polityków, żeby posłuchali, co młodzi mają do powiedzenia.

PS2

Z okazji tegorocznego Dnia Ziemi Muzeum Narodowe w Warszawie postanowiło zwrócić uwagę na zmiany klimatyczne i ich wpływ na naszą planetę, modyfikując nieco polskie dzieła sztuki.

PS3

W ubiegłym roku w przestrzeni miejskiej Olsztyna pojawiło się 10 plakatów, przedstawiających apokaliptyczną wizję tego miasta za 30 lat. Była to inicjatywa tamtejszego Miejskiego Ośrodka Kultury, której celem było zwrócenie uwagi na problem zmian klimatycznych.

PS4

Rosyjski oddział Greenpeace postanowił wykorzystać ogromną popularność aplikacji FaceApp, która postarzała twarze użytkowników – organizacja w podobny sposób pokazała, jak drastycznie zmieni się nasz świat za kilkanaście lat, jeśli zignorujemy problem globalnego ocieplenia.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij