Pracownik Grupy TenderHut zorganizował zbiórkę na kurację genową dla 1,5 rocznego synka z SMA

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Pracownik Grupy TenderHut zorganizował zbiórkę na kurację genową dla 1,5 rocznego synka z SMA

Jeden z pracowników Grupy TenderHut, najstarszy stażem programista w zespole, potrzebuje w 5 miesięcy zebrać 9 mln zł na kurację genową dla 1,5 rocznego synka z SMA. Niedawno ruszyła zbiórka, a także towarzyszące jej akcje.

Kilka tygodni temu badania genetyczne potwierdziły, że 18-miesięczny Mikołaj Karelus ma SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Diagnostyka była utrudniona i wydłużona przez panującą pandemię Covid-19. A w tej chorobie każdy dzień jest ważny, bo to stopniowy zanik mięśni, odbierający po kolei funkcje organizmu, wyłączający zdolność poruszania, mówienia, przełykania, aż wreszcie bicia serca. Jest jeszcze szansa na podanie Mikołajowi najdroższego leku światu za 9 mln zł. Można go podać jedynie dzieciom do 2 roku życia. Lek Zolgensma od Novartis zaczyna działać kilka dni po podaniu i podaje się go tylko raz. Dzięki temu lekowi produkowane są białka SMN, których w organizmie brakowało do tej pory.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zbiórka charytatywna dla małego Mikołaja jest prowadzona i zweryfikowana przez Fundację SiePomaga (szczegółowy opis choroby i sytuacji dziecka).

Programiści chcą pomóc koledze i założyli oddzielną skarbonkę dla branży IT: DevHelp, która jest udostępniana w kręgach technologicznych:  

Na Facebooku powstała publiczna grupa prowadząca aukcje wspierające zbiórkę dla Mikołaja. Ludzie chcąc pomóc chłopcu wystawiają na aukcję i licytują najróżniejsze przedmioty i usługi. Można tam znaleźć przetwory na zimę, gdzie cena słoiczka kończy się na 100 zł, kolekcjonerskie alkohole, kursy programistyczne, sprzęty i gadżety technologiczne wystawiane po połowie ceny rynkowej, usługi kosmetyczek, fizjoterapeutów, a nawet… sukienki babci Mikołaja.

Białostocka społeczność bardzo się zaangażowała w akcję #RycerzMikołaj, ale bez nagłośnienia sprawy na cała Polskę nie uda się w tak krótkim czasie zebrać pełnej sumy. Zbiórka została uruchomiona 12 sierpnia, do dziś zostało zebrane trochę powyżej 500 tysięcy. Do 9 mln jeszcze bardzo daleko.

– Pewnie każdy chłopak w dzieciństwie chciał być rycerzem i walczyć z potworami. Jedne były wielkie, inne mieściły się pod łóżkiem. Miały jedną wspólną cechę – żaden dorosły nie mógł ich zobaczyć. Choroby naszego synka też nie widać na zdjęciach, ale stanowi śmiertelnie niebezpieczne zagrożenie i nikt za niego tej trudnej z nią walki nie wygra. Jedyne, co możemy zapewnić Mikusiowi, to najlepszą obecnie dostępną zbroję rycerską w postaci terapii genowej – Tomasz Karelus, tata Mikołaja. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij