David Attenborough założył konto na Instagramie, by edukować o ekologii – w ciągu kilku godzin zdobył kilka milionów obserwujących

David Attenborough założył konto na Instagramie, by edukować o ekologii – w ciągu kilku godzin zdobył kilka milionów obserwujących

Słynny biolog i podróżnik sir David Attenborough postanowił dołączyć do instagramowej społeczności, by zachęcać społeczeństwo do dbania o naszą planetę. Jego profil w zaledwie kilka dni zdobył ponad 4,4 mln obserwujących, zaś pierwszy post wyświetliło ponad 16 mln osób.

O Davidzie Attenborough śmiało można powiedzieć, że jest legendą brytyjskiej telewizji i jednym z najpopularniejszych popularyzatorów wiedzy o środowisku naturalnym. Mimo swojego wieku – w maju tego roku skończył 94 lata – nieustannie stara się szerzyć naukę o ekologii i zachęcać społeczeństwo do tego, by przykładali większą wagę do dbałości o naszą planetę.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz słynny podróżnik i biolog postanowił wykorzystać popularność i potencjał mediów społecznościowych, zakładając profil na Instagramie. W zaledwie kilka dni David Attenborough zdobył ponad 4 mln obserwujących, zaś jego pierwszy post, w którym przywitał się z instagramową społecznością, został wyświetlony przez ponad 16 mln osób.

Za pomocą swojego profilu w mediach społecznościowych Attenborough zamierza szerzyć wiedzę na temat zmian klimatycznych, a także sposobów, jak im zapobiec.

PS

Pod koniec kwietnia br. BBC ruszyło z akcją edukacyjną, w ramach której stacja emitowała lekcje online dla dzieci, które z powodu pandemii koronawirusa siedzą w domach. W inicjatywę zaangażowało się wiele znanych osób, w tym m.in. David Attenborough, który prowadził lekcje geografii.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij