Tylko 3,8% plastiku w pudełku – opakowanie Huawei Mate 40 Pro odpowiedzią na potrzeby konsumentów

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Zmienimy Świat

dołącz do akcji

Tylko 3,8% plastiku w pudełku – opakowanie Huawei Mate 40 Pro odpowiedzią na potrzeby konsumentów

Opakowanie smartfona Huawei Mate 40 Pro zostało zaprojektowane tak, by znacząco zredukować zużycie plastiku i papieru. Ilość plastiku została zmniejszona o 28%, natomiast Ilość dokumentacji papierowej zmniejszono aż o 90%, całkowicie rezygnując z papierowej gwarancji i zastępując ją kodem QR.

Mate 40 Pro jest najbardziej ekologicznie opakowanym smartfonem marki – jako potwierdzenie zaangażowania Huawei w ochronę środowiska na świecie. Huawei nie tylko ograniczył ilość papieru w pudełku, ale również wprowadził cyfrową kartę gwarancyjną, która zapewnia użytkownikom Huawei Mate 40 Pro łatwy dostęp do dokumentów i gwarancji za pomocą kodu QR znajdującego się na urządzeniu lub na stronie internetowej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Huawei skrócił także instrukcję z 340 stron do 44 i, pomimo wymogów prawnych zabraniających całkowitego usunięcia papierowej dokumentacji z opakowania, marka pracuje nad nowymi sposobami oszczędzania papieru. W opakowaniach wykorzystany został całkowicie biodegradowalny tusz sojowy – zamiast tuszu wyprodukowanego na bazie ropy naftowej.

Konsumenci coraz bardziej świadomi

W badaniu Censuswide dla Huawei, co piąty respondent przyznał, że wyrzuca zużytą elektronikę na śmietnik zamiast przekazać ją do recyklingu lub ponownego wykorzystania. 1% badanych ujawniło, że posiada w domu więcej niż 10 starych telefonów, a 1 na 5 konsumentów przyznał, że nie wiedział, że jego stare telefony nadają się do recyklingu.

Z badania wynika również, że ponad połowa (55%) konsumentów stara się dbać o środowisko każdego dnia segregując śmieci, a prawie 25% badanych stwierdziło, że największą barierą dla recyklingu są niejasne zasady stanowiące co można, a czego nie można poddawać ponownemu wykorzystaniu.

Huawei dla ochrony środowiska

Od 2013 roku Huawei wykorzystuje biotworzywa, które pomagają zmniejszyć zanieczyszczenia wynikające z produkcji tworzyw sztucznych na bazie ropy naftowej. Ponad 30% wykorzystywanych przez markę tworzyw powstaje z użyciem przyjaznego dla środowiska oleju rycynowego, który umożliwia znaczącą redukcję emisji dwutlenku węgla.

Tylko w zeszłym roku marka poddała recyklingowi 1 468 ton zużytej elektroniki, a w tym roku może osiągnąć pułap nawet 3 000 ton. W 2019 roku Huawei „odzyskał” i ponownie wykorzystał 86% urządzeń oddanych do recyklingu. Marka pracuje również nad rozwojem punktów serwisowych, które pozwolą efektywnie naprawiać urządzenia, a nie je wyrzucać.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij