L’Oreal pracuje nad butelką wyprodukowaną z emisji dwutlenku węgla

L’Oreal pracuje nad butelką wyprodukowaną z emisji dwutlenku węgla

Marka L’Oreal nawiązała współpracę z firmami Total i LanzaTech – w jej ramach brand wprowadzi na rynek plastikową butelkę wyprodukowaną w wyniku przemysłowych emisji dwutlenku węgla.

Koncern L’Oreal rozpoczął prace nad wprowadzeniem na rynek butelki wykonanej z trwałego plastiku stworzonej w myśl zrównoważonego rozwoju. W tym celu marka nawiązała współpracę z dwiema firmami z sektora energetycznego. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W jej ramach spółka LanzaTech będzie wychwytywać przemysłowe emisje dwutlenku węgla i przetwarzać je na etanol za pomocą specjalnego procesu biologicznego. Następnie firma Total, dzięki innowacyjnemu procesowi odwadniania, przekształci etanol w etylen przed jego polimeryzacją w polietylen.

Z kolei marka L’Oreal wykorzysta ten materiał do produkcji opakowań o tej samej jakości i właściwościach, co standardowy polietylen.

Dzięki współpracy firmy L’Oreal, Total i LanzaTech chcą udowodnić, że przemysłowe emisje dwutlenku węgla można wykorzystać do produkcji opakowań z tworzyw sztucznych.

Pierwsza tego typu butelka ma pojawić się na rynku w 2024 roku. 

PS

W ramach swojej globalnej inicjatywy „Świat Bez Odpadów” koncern Coca-Cola zaprezentował prototyp papierowej butelki stworzonej we współpracy z duńskim startupem Paboco Pioneer. Tak zwana PlantBottle w 30% wytworzona jest z surowców pochodzenia roślinnego, a w 100% nadaje się do recyklingu.

PS2

Marka L’Oreal stawia sobie za cel, by ograniczyć wykorzystywanie plastiku i planuje w 2021 roku wprowadzić na rynek produkty do pielęgnacji skóry w opakowaniu na bazie papieru.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij