Anita Sokołowska, Julia Kamińska i Katarzyna Dąbrowska w wyjątkowym performance'u o kobiecości

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Anita Sokołowska, Julia Kamińska i Katarzyna Dąbrowska w wyjątkowym performance'u o kobiecości

Od poniedziałku 9 listopada godz. 18:00 przez 48 godzin słynne dzieło Eve Ensler – „Monologi Waginy” – można oglądać w serwisie YouTube w wykonaniu polskich aktorek, aktywistek i influencerek.

Eve Ensler i organizacja V-Day dołączają do #strajkkobiet. „Monologi Waginy” po 9 latach znów zawitały do Polski, przybierając formę artystycznego, internetowego protestu.  

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zgodnie z danymi Amnesty International co trzecia kobieta doświadcza przemocy w swoim życiu – zostaje pobita, wykorzystana seksualnie, pada ofiarą przemocy psychicznej lub innego naruszenia praw człowieka. To jest czas, by mówić wyraźnie nie. Kobiety chcą równych praw. Czemu w XXI wieku musimy znowu o to walczyć?  #strajkkobiet rozpoczął się po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie terminacji ciąży. 

Emocje w „Monologach…” są silne, porywające, nie dające o sobie zapomnieć. I skrajnie odmienne. Usłyszymy o starciach z własną kobiecością. O zagrożeniach, jakie na kobiecość czyhają – nie tylko na wojnie, ale i we własnym domu, w kraju, w środowisku, które pozornie zapewniać ma bezpieczeństwo. Będzie dramatycznie, wzruszająco, a chwilami również zabawnie. Przede wszystkim – będzie mądrze i bez zbędnego moralizatorstwa. 

„Monologi…” są głosem kobiet o różnym pochodzeniu, orientacji seksualnej, statusie społecznym. Są głosem zawstydzonej staruszki, która boi się mówić o „dolnych partiach”, głosem kobiety wyzwolonej, głosem kobiety, która dopiero odkrywa swoją seksualność, głosem ofiary gwałtu… Głosem, którego nie można nie usłyszeć, brzmi bowiem czysto i donośnie. Zapada w pamięć i zmusza do refleksji. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij