McPlant: McDonald’s testuje roślinnego burgera

McPlant: McDonald’s testuje roślinnego burgera

Sieć McDonald’s ogłosiła, że prowadzi testy roślinnego burgera, który ma być podobny w smaku do wołowego kotleta. Nowy produkt ma pojawić się ofercie marki w przyszłym roku.

McDonald’s postanowił poszerzyć swoje menu o nową kanapkę z myślą o wegetarianach, weganach, czy też wszelkich osobach, które zwyczajnie nie jedzą lub nie mogą jeść mięsa. Sieć prowadzi bowiem testy burgera o nazwie McPlant.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Na tę chwilę nie wiadomo jednak zbyt wiele na temat kanapki. Pojawiły się jedynie informacje, że McPlant trafi do sprzedaży w przyszłym roku, zaś sam burger ma być podobny w smaku do wołowego kotleta. 

Wiadomo również, że oprócz wege kanapki, w ofercie marki pojawią się również roślinnego nuggetsy, a także burgery z wegetariańskimi zamiennikami kurczaka.

Co ciekawe, rzecznik prasowy Beyond Meat, słynny producent substytutów roślinnych, zdradził w rozmowie z Yahoo Finance, że marka jest zaangażowana w prace nad kanapką McPlant.

PS

Marka Impossible Foods znana jest ze swojego wegańskiego mięsa, które do złudzenia przypomina i smakuje, jak to odzwierzęce. Teraz firma poszła o krok dalej i postanowiła odtworzyć smak mleka krowiego.

PS2

Parlament Europejski zadecydował – produkty roślinne, które stanowią alternatywę dla wyrobów mięsnych, mogą używać nazw odnoszących się do mięsa. Zakazane natomiast zostaną wszelkie „wegańskie sery” oraz „mleko sojowe”.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij