Levi's prezentuje nową kolekcję stworzoną w duchu zrównoważonego rozwoju

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Levi's prezentuje nową kolekcję stworzoną w duchu zrównoważonego rozwoju

Świadomość nieodwracalnych zmian zachodzących w klimacie towarzyszy nam każdego dnia. I mimo, że sytuacja nie wygląda dobrze, wciąż jeszcze możemy wpłynąć na poprawę stanu naszej planety. Dlatego też Levi’s kontynuuje produkcję w duchu zrównoważonego rozwoju.

– Zrównoważony rozwój i odpowiedzialna konsumpcja są dla nas priorytetem w procesie tworzenia kolekcji. Wszędzie, gdzie możemy wdrażamy proekologiczne innowacje, chociażby w zakresie materiałów i procesów, takich tak pozyskiwanie bawełny konopnej czy programów odnawiania odzieży Levi’s SecondHand i Levi’s Authorized Vintage. W przeciągu ostatnich 10 lat, od kiedy Levis stosuje technikę Water<Less zaoszczędzono ponad 3,5 mld litrów wody. Chcemy, aby ludzie mogli kupować to, co kochają i cieszyć się tym, jak najdłużej – mówi Karyn Hillman, chief product officer, Levi Strauss & Co.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Inspirowany naturą sezon wiosna-lato 2021 „Second Nature” prezentuje luźny i funkcjonalny styl, dominujący aktualnie na ulicach. W tej kolekcji skupiamy się na zrównoważonych tkaninach, takich jak bawełna organiczna, konopna oraz Tencel, które redukują zużycie wody i energii oraz zmniejszają produkcję odpadów.

Jak zawsze program Levi’s Wellthread wiedzie prym w dziedzinie zrównoważonej innowacji, chociażby poprzez wprowadzenie materiału z domieszką konopi (aż 55%!) oraz stosując nowe techniki naturalnego barwienia tkanin.

Bawełna organiczna

Kolekcja męska wiosna-lato 2021 powstanie z certyfikowanej bawełny organicznej. Ekologiczne rolnictwo i systemy uprawy regenerują̨ glebę i zachowują jej żyzność́, redukują zużycie toksycznych pestycydów oraz wspierają podtrzymywanie bioróżnorodności.

Spodnie Levi’s 501’93 Straight inspirowane modelem 501 z 1993 r., wykonane z organicznej bawełny dostępne będą w kilku wariantach kolorystycznych, zróżnicowanych pod względem poziomu ich farbowania. Materiał ten wykorzystany będzie także w modelu Stay Loose Pleated crop, czyli nowej odsłonie jeansów z serii Stay Loose z luźnym i swobodnym krojem nogawki i plisą idącą przez środek.

Z organicznej wełny powstaną też spodnie 501 Original, 502 Taper, 511 Slim, 514 Straight i kultowe 527 Bootcut.

Bawełna konopna

Uprawa konopi wymaga mniej wody i pestycydów niż tradycyjnie uprawiana bawełna. Konopie, które wykorzystujemy do tworzenia odzieży pochodzą z upraw nawadnianych wodą̨ deszczową co redukuje zużycie wody. Następnie konopie poddawane są̨ procesom, które likwidują̨ szorstkość́ i upodabniają̨ je do bawełny z wyglądu i dotyku, a wszystko to dzieje się w zrównoważony sposób.

W tym sezonie bawełna konopna znajdzie swoje zastosowanie w kurtkach Surplus Utility, Tailored Trucker oraz w całej gamie koszul Utility Shirts. Marka Levi’s stale poszerza wykorzystanie bawełny konopnej także w produkcji spodni High Loose czyli modelu z wysokim stanem i luźną nogawką oraz w nowych spodni Loose Cargo inspirowanych stylem utylitarnym ze średnim stanem i luźną nogawką, dołączonych do linii Loose.

W kolekcji męskiej bawełna konopna znajdzie się w całej linii Stay Loose – Levi's 551 Z Authentic Straight o nowym kroju inspirowanym Levi's 551, oraz w uwielbianych przez wszystkich XX Straight Chino o prostym kroju nogawki. Materiały zostały wykorzystane także w koszuli Wester Shirts i kurtce Trucker dla kobiet i mężczyzn.

Tencel

Tencel to miękkie i wytrzymałe włókno pozyskiwane z lasów uprawianych w zrównoważony sposób, stanowiące ekologiczną alternatywę dla wiskozy. Wykorzystywanie włókien pozyskiwanych z zarządzanych w zrównoważony sposób lasów, upraw i plantacji pomaga chronić stare, różnorodne lasy.

Tencel chłonie wilgoć lepiej niż bawełna, jest bardziej miękki niż jedwab i chłodniejszy od lnu.

W tym sezonie miękki i lekki Tencel pojawi się w nowych luźnych krojach dla kobiet, takich jak Tailored High Loose, które mają taki sam stan i objętość nogawki w udzie jak standardowe spodnie High Loose, z tą różnicą, że posiadają pojedynczą plisę na środku. Tencel został także wpleciony w spodnie Loose Straight ze średnim stanem i prostą, obszerną nogawką, na całej długości oraz High Loose Taper, czyli kobiecy model z wysokim dopasowanym stanem, który delikatnie przechodzi w luźną zwężaną nogawkę. W związku z nadchodzącym ociepleniem Tencel znajdzie się także w nowej linii luźnych krótkich spodenek – High Loose Short i High Loose Bermuda.

Nowe luźne kroje spodni są celebracją klimatu lat 90. Inspirowane aktualnymi trendami, powstały w duchu zrównoważonego rozwoju.

Tencel wkomponowany w organiczną bawełnę w linii niedenimowych spodni pojawi się w XX Stay Loose Pleated Chino oraz XX Stay Loose Pleated Chino Shorts, a także w nowej gamie kolorystycznej modelu XX Chino Slim Taper. Tencel znajdzie się w wybranych krojach z platformy Stay Loose oraz w nowych odcieniach indygo w krojach skinny, slim, taper takich jak 510 Skinny, 511 Slim i 502 Taper. Tencel będzie także użyty w linii szortów i dżersejowych koszulek, koszuli Cubano Shirt czy spodenek Utility Short.

Tkaniny z odzysku

Ponowne wykorzystanie materiałów to kluczowy element zrównoważonego rozwoju, który coraz częściej wdrażamy do produktów Levi’s. Sling Bag, torby na ramię czy plecaki stworzone zostały w tym sezonie z ponownie wykorzystanego poliestru, pochodzącego z przetworzonych plastikowych butelek i innych odpadów plastikowych. Czapki Levi’s Beanies także wykonane zostały z przędzy poliestrowej otrzymanej wskutek recyklingu plastikowych butelek.

Sandały Levi’s, włącznie z męskimi Levi’s Tahoe i damskimi Low Cadys Slide, zostały wykonane z ponownie przetworzonej taśmy tapicerskiej i wodorostów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij