McDonald's wycofuje słodzone napoje gazowane z ofert promocyjnych

McDonald's wycofuje słodzone napoje gazowane z ofert promocyjnych

McDonalds' postanowił wycofać słodzone napoje gazowane ze swojej promocyjnej oferty okazYEAH i zastąpić je wodą mineralną.

Wprowadzony z początkiem 2021 roku podatek cukrowy obejmuje napoje zawierające cukier, substancje słodzące czy też kofeinę lub taurynę. W związku z jego wprowadzeniem sieć restauracji McDonald's podjęła decyzję o wycofaniu słodzonych napojów ze swojej promocyjnej oferty okazYEAH!. Zostaną one zastąpione wodą mineralną.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Wymiana napoju słodzonego na wodę w zestawach okazYEAH! dostępnych w aplikacji mobilnej McDonald’s jest efektem wprowadzenia w Polsce podatku cukrowego. Jednocześnie wpisuje się ona w działania prowadzone przez naszą markę od kilku lat, mające na celu oferowanie gościom bardziej zbilansowanych posiłków – tłumaczy w rozmowie z WP.pl Patrycja Pazio, corporate relations specialist w McDonald's. Jednocześnie firma zapewniła, że pracuje nad przywrócenie napojów do oferty.

PS

Problemy z cukrem mają nie tylko producenci popularnych napojów słodzonych. Jak się okazuje, dotyczy to także znanych fast foodów. W ub. r. Sąd Najwyższy w Dublinie oficjalnie oświadczył, że pieczywo serwowane w popularnej sieci Subway zawiera zbyt dużo cukru, aby mogło być nazywane chlebem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij