Roślinne burgery firmy Beyond Meat pojawią się w sieci McDonald’s

Roślinne burgery firmy Beyond Meat pojawią się w sieci McDonald’s

Sieć McDonald’s nawiązała współpracę z firmą Beyond Meat, która słynie z produkcji roślinnych zamienników mięsa. W jej ramach już wkrótce w restauracjach marki pojawią się wegańskie burgery.

Już pod koniec ubiegłego roku w mediach pojawiły się pierwsze informacje na temat testów sieci McDonald’s nad roślinnym burgerem. Potrawa ma nosić nazwę McPlant, a w smaku być podobna do tradycyjnej kanapki z wołowym kotletem.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak się okazuje, w tworzeniu wegańskiego burgera z siecią fast foodową współpracować będzie firma Beyond Meat, która słynie z produkcji roślinnych zamienników mięsa. Jak bowiem donosi CNN, McDonald’s i Beyond Meat podpisały trzyletnią umową, w ramach której Beyond Meat stanie się dostawcą roślinnych substytutów mięsa dla amerykańskiej marki.

Co ciekawe, dzięki współpracy McDonald’s ma w planach wprowadzenie nie tylko wegańskiego burgera z kotletem, który smakiem przypomina ten wołowy, ale również innych potraw składających się z roślinnych zamienników mięsa drobiowego czy też wieprzowiny.

Na tę chwilę nie wiadomo jednak, kiedy pierwsze wegańskie dania miałyby pojawić się w restauracjach McDonald’s. 

Beyond Meat stanie się również wiodącym dostawcą roślinnych substytutów mięsa dla takich marek, jak KFC, Pizza Hut czy też Taco Bell.

PS

Marka Impossible Foods znana jest ze swojego wegańskiego mięsa, które do złudzenia przypomina i smakuje, jak to odzwierzęce. Teraz firma poszła o krok dalej i postanowiła odtworzyć smak mleka krowiego.

PS2

Nie tylko klopsiki czy wegańskie penne – szwedzka marka IKEA ogłosiła, że do 2025 roku połowę głównych dań w jej restauracjach będą stanowiły posiłki roślinne, zaś zaledwie 20% potraw zawierać będzie czerwone mięso.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij