Banksy’s Graffiti, czyli street art na ubraniach marki Medicine

Banksy’s Graffiti, czyli street art na ubraniach marki Medicine

Marka Medicine zaprezentowała swoją nową kolekcję, która jest hołdem złożonym najpopularniejszemu artyście sztuki ulicznej – Banksy’emu. W ramach kampanii pod hasłem „Banksy’s Graffiti” street art pojawił się na koszulkach, bluzach i dodatkach brandu.

Nowa kolekcja Medicine to hołd złożony sztuce ulicznej i jej najpopularniejszemu przedstawicielowi – Banksy’emu. Street art to bowiem forma wyrazu, która wzbogaca przestrzeń miejską i podejmuje ważne tematy na wielu płaszczyznach. I to właśnie ten rodzaj sztuki znalazł się na ubraniach polskiej marki modowej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Słynne graffiti autorstwa Banksy’ego pojawiły się na t-shirtach, koszulach, bluzach, a także dodatkach. Dzieła poruszają bardzo ważne tematy, nierzadko prowokują, ale przede wszystkim – są to polityczne manifesty artysty. A dzięki swej różnorodności niosą za sobą inną, ciekawą opowieść.

Nie bez znaczenia pozostają również symbole i slogany, jakie zostały w nich wykorzystane. 

Co ciekawe, dzieła Banksy’ego pojawiły się na ubraniach z nowej kolekcji Medicine w ramach licencji udzielonej przez Brandalised – brand należący do firmy Full Colour Black, która to wielokrotnie wykorzystywała dzieła artysty w swoich projektach. Z uwagi na to, że Banksy nie ujawnia swojej tożsamości, nie może on nie może rościć praw do swoich dzieł.

PS

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku otwiera internetowy sklep pełen sztuki. Sprzedawane tam będą bowiem prace obecnych studentów oraz absolwentów szkoły artystycznej.

PS2

W ubiegłym roku Vans ogłasił wspólny projekt z jednym z czołowych muzeów świata, Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA). W ramach współpracy powstała kolekcja inspirowana sztuką.

PS3

Gdańskie Muzeum Narodowe wprowadziło do sprzedaży stylowe maseczki wielokrotnego użytku, na których znalazły się fragmenty słynnych eksponatów znajdujących się w obiekcie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij