Z YouTube’a zniknie licznik „łapek w dół”

Z YouTube’a zniknie licznik „łapek w dół”

Przedstawiciele YouTube’a ogłosili, że prowadzą testy kilku nowych funkcji – jedną z nich będzie ukrycie licznika „łapek w dół”.

YouTube postanowił walczyć z hejtem, a także związanymi z nim masowymi i zorganizowanymi atakami na twórców publikujących w serwisie, na przykład przez konkurencyjne konta. Przedstawiciele platformy ogłosili bowiem, że prowadzą testy funkcji, która ukryje licznik grafiki wyrażającej dezaprobatę.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Samo menu, w którym znajdują się ikonki, takie jak kciuk w górę, kciuk w dół czy też „share”, nie zostanie zmienione. Wraz z nową aktualizacją usunięty zostanie licznik „łapek w dół”, wciąż jednak będzie się wyświetlała liczba osób, którym dane wideo się podoba.

Co istotne, licznik „łapek w dół” zostanie ukryty wyłącznie dla widzów, a nie dla twórcy danego wideo – ta osoba będzie w dalszym ciągu mogła zobaczyć, ile osób wyraziło dezaprobatę wobec filmiku. Informacja ta będzie podana w odpowiedniej sekcji aplikacji YouTube Studio.  

Na tę chwilę nie wiadomo, czy zmiana zostanie docelowo wdrożona w serwisie. YouTube nie zdradził również, na jakich rynkach testowana jest nowa funkcja. 

PS

W styczniu br. Facebook poinformował o testach nowej usługi, w ramach której ukryty zostanie przycisk „Lubię to” na stronach osób publicznych, artystów, a także firm.

PS2

Pod koniec 2019 roku Facebook oficjalnie potwierdził rozpoczęcie testów ukrywania polubień i reakcji pod postami i zdjęciami. W jaki sposób wpłynie to na komunikację marek, firm czy też liderów opinii?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij