Buy Better, Wear Longer: Levi's rusza z nową, proekologiczną kampanią

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Buy Better, Wear Longer: Levi's rusza z nową, proekologiczną kampanią

19 kwietnia wystartowała nowa wiosenna kampania marki Levi’s pod hasłem „Buy Better, Wear Longer”, która ma na celu obudzenie w naszej świadomości odpowiedzialności za wypływ konsumpcjonizmu i produkcji odzieży na środowisko.

 W kampanii biorą udział inspirujące osoby, którym nie są obojętne losy Ziemi: Jaden Smith, Xiye Bastida, Melati Wijsen, Xiuhtezcatl, Emma Chamberlain oraz Marcus Rashford odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego. Ta globalna kampania reklamowa łączy w sobie długotrwałe zobowiązanie marki Levi’s do tworzenia jakościowych produktów z pasją grupy młodych ludzi, aktywistów i aktywistek działających na rzecz przyszłości naszej planety.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Naszym celem jest, aby denim marki Levi’s był noszony przez pokolenia, a nie przez jeden sezon. Tą kampanią chcemy zachęcić konsumentów do podejmowania bardziej świadomych decyzji w kontekście wyboru odzieży. Chcemy, aby każde ubranie było noszony dłużej, chcemy, aby ludzie kupowali odzież np. w second handach lub korzystali z punktów Tailor Store znajdujących się w naszych sklepach w celu przedłużenia życia swoich ubrań. Jesteśmy marką, która od samego początku promuje postawy pionierskie i aspiruje do wprowadzenia na rynek pomysłowych i sprzyjających środowisku rozwiązań. W tych młodych ambitnych i bezkompromisowych osobach dostrzegliśmy przywódczy potencjał do zmiany. Zmiany, która nadejdzie, jeśli będziemy ze sobą współpracować. Jesteśmy dumni, że możemy połączyć z nimi nasze siły i podjąć próbę redukcji naszego kolektywnego wpływu na planetę – mówi Jennifer Sey, vice prezeska marki Levi’s

Kampania „Buy Better, Wear Longer” to także odzwierciedlenie aktualnie podejmowanych kroków mających na celu wprowadzanie bardziej zrównoważonych praktyk w zakresie produkcji. Poprzez wprowadzanie nieszablonowych rozwiązań dotyczących zmniejszenia negatywnego wpływu na klimat, mniejszego zużycia wody, inwestowanie w materiały i technologie takie jak Cottonized Hemp i Organic Cotton czy skalowanie procesów Water<Less, marka Levi’s pracuje nad tym, aby zredukować zużycie zasobów naturalnych i sprawić, aby przemysł odzieżowy stał się bardziej przyjazny dla naszej planety. Przykładowo, 76% wszystkich produktów Levi Strauss & Co., 70% dolnych części garderoby Levi’s oraz 100% kurtek Trucker Jacket jest obecnie produkowane przy użyciu technologii Water<Less opartej na serii technik wykończeniowych i wytycznych dotyczących ponownego wykorzystywania wody. Od momentu ich wprowadzenia, dzięki nowoczesnym technologiom do tej pory oszczędziliśmy ponad 4 miliardy litrów wody, a kolejne 10 miliardów wykorzystaliśmy ponownie. Wypracowane przez nas innowacyjne procesy zostały udostępnione innym przedstawicielom przemysłu odzieżowego aby zachęcić ich do stosowania praktyk umożliwiających oszczędzanie wody.

Młodzi ludzie, którzy wzięli udział w najnowszej kampanii podzielają zaangażowanie i pasję Levi’s w kierunku tych działań. Emma Chamberlain jest wiodącym głosem swojego pokolenia – kocha modę szczerym uczuciem, ale woli kupować odzież z drugiej ręki i daje starym ciuchom nowe życie. Jaden Smith to wieloletni przyjaciel marki, który myśli podobnie jak my. Jego zainteresowanie wodą doprowadziło do zwiększenia poziomu świadomości dotyczącego ograniczonych zasobów naszej planety. A angielski piłkarz, Marcus Rashford angażuje się w sprawy młodzieży wywodzącej się z zaniedbanych i zbyt często pomijanych społeczności.

Do udziału w kampanii Levi’s zaprosił również troje aktywistów i aktywistek młodego pokolenia, którzy i które przekuwają słowa w czyny. Melati Wijsen dwudziestoletnia działaczka społeczna z Indonezji jest współzałożycielką organizacji non-profit, która w 2019 roku przeprowadziła z sukcesem kampanię mającą na celu wycofanie plastiku z Bali. Obecnie, skupia się na umacnianiu pozycji młodzieży. Xiye Bastida, urodzona i wychowana w San Pedro Tultepec w Meksyku, mieście dotkniętym zarówno przez susze jak i powodzie, na własne oczy przekonała się co niosą za sobą zmiany klimatyczne. Wyszła na ulice, aby zawalczyć o bardziej przyjazną przyszłość naszej planety. A przedstawiciel rdzennej ludności Ameryki Północnej, aktywista klimatyczny i artysta hip-hop Xiuhtezcatl wyprodukował utwory „What the Frack’’ czy „Speak for the Trees,” w których łączy muzykę ze sprawiedliwością środowiskową.

Kampania reklamowa „Buy Better, Wear Longer” obejmie wszystkie platformy społecznościowe Levi’s, aby rozprzestrzenić komunikat globalnie, z jak największym zasięgiem. Chcemy przypomnieć, że zrównoważona przyszłość to taka, w której firmy i konsumenci z całego świata jednoczą się, aby wspólnie stworzyć nowe oblicze mody. W ciągu nadchodzących tygodni podzielimy się historiami zaproszonych do współpracy aktywistów i aktywistek i będziemy nieustannie zwracać uwagę na osoby, które walczą o istotne zmiany, osoby które mają wizję bardziej inkluzywnej i przyjaznej przyszłości, zarówno dla planety jak i dla nas samych.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij