McDonald's wprowadza warzywnego burgera

McDonald's wprowadza warzywnego burgera

W ofercie sieci McDonald's właśnie pojawiła się nowa pozycja z myślą o osobach, które nie jedzą mięsa – Veggie Burger z kotletem warzywnym.

Jak podkreśla McDonald's, w 2019 roku w Polsce fleksitarianie, czyli osoby regularnie ograniczające spożycie mięsa stanowili około 30-40% populacji, natomiast aż 49% Polaków w wieku 25-34 deklarowało, że stosuje dni bez mięsa. W związku z tym sieć postanowiła wprowadzić do swojej stałej oferty roślinną pozycję.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Mowa tu o Veggie Burgerze z kotletem warzywnym przygotowanym m.in. z marchwi, groszku i brokułów, który zapewnia charakterystyczny smak McDonald's – lecz tym razem w wersji bezmięsnej. Wśród dodatków znajdziemy zaś roztopiony plaster sera cheddar, kawałki świeżego pomidora oraz porcję drobno posiekanej sałaty.

Premierze Veggie Burgera towarzyszy kampania marketingowa, skupiająca się na zabawie słowotwórczej. Wybrane słowa zostały wzbogacone przedrostkiem „wege”, nadając im zupełnie nowe znaczenie. Za strategię i koncepcję kreatywną kampanii odpowiada DDB Warszawa. Działania w social media McDonald's Polska prowadzi Isobar Polska. Za zakup mediów odpowiada OMD, zaś za komunikację PR – agencja 24/7Communication.

Veggie Burger dostępny jest od 21 kwietnia dostępny jest we wszystkich restauracjach McDonald’s w kraju.

PS

Roślinne nuggetsy to kolejna pozycja w Burger King, która pojawia się w menu restauracji w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie roślinnym jedzeniem wśród coraz szerszej grupy Polaków. Danie, podobnie jak Plant-based Whopper, zostało opracowane we współpracy z The Vegetarian Butcher.

PS2

Sieć McDonald’s nawiązała współpracę z firmą Beyond Meat, która słynie z produkcji roślinnych zamienników mięsa. W jej ramach już wkrótce w restauracjach marki pojawią się wegańskie burgery.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij