V&P buduje siłę nowej marki Volkswagen Financial Services STORE

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
V&P buduje siłę nowej marki Volkswagen Financial Services STORE

Droga do wypracowania nowej marki może być długa i kręta… albo ekspresowa i prowadząca prosto do celu. Taka była właśnie współpraca V&P z Volkswagen Financial Services przy budowaniu tożsamości nowej marki własnej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Volkswagen Financial Services STORE to nowatorski showroom otwarty w marcu w Warszawie, ale także środowisko stworzone specjalnie do sprzedaży aut na stronie internetowej VWFS. Za zbudowanie strategii komunikacji nowego konceptu, branding, projekt strony oraz promocję salonu odpowiadała Agencja Marketingowa V&P.

Początek projektu

W lipcu 2020 r. w Volkswagen Financial Services zapadła decyzja o starcie projektu, którego celem było rozpoczęcie sprzedaży samochodów poleasingowych klientom indywidualnym bezpośrednio przez VWFS. Zwieńczeniem pierwszego etapu prac było otwarcie 1 marca 2021 r. pod szyldem Volkswagen Financial Services STORE showroomu w Warszawie oraz opracowanie zaawansowanej technologicznie strony internetowej VWFS do sprzedaży aut.

Szybkie tempo prac

Jak umocnić markę, będąc już silną marką? To było wyzwanie postawione przed V&P. W 6 miesięcy od podstaw zbudowano salon wraz z pełną strategią wprowadzenia nowej marki na rynek. Jednym z największych wyzwań przy budowaniu tożsamości w przypadku tej marki własnej było umiejętne czerpanie z dorobku patrona, przy jednoczesnym zachowaniu autonomii i siły nowego projektu.

Jak się wyróżnić?

Przede wszystkim jednak należało zadbać o wyróżnialność nowej marki na rynku samochodów używanych. Dzięki VWFS STORE młode, poleasingowe i sprawdzone auta są jeszcze bardziej dostępne, co podkreśla claim marki: – „W Twoim zasięgu”, ale też prowadzona w wielu kanałach kampania.

Kompleksowa obsługa

V&P zajęło się stworzeniem strategii komunikacji nowej marki oraz zaprojektowaniem strony vwfs.store.pl, która następnie została poddana badaniom UX z użytkownikami. Zadaniem agencji było również wypracowanie całościowej, nowej identyfikacji wizualnej, zaprojektowanie logotypu Volkswagen Financial Services STORE, materiałów POS i szyldu, dzięki którym salon funkcjonuje zarówno stacjonarnie, jak i wirtualnie.

Wielokanałowa kampania

V&P powierzono również prowadzenie wielotorowej kampanii. Od połowy lutego w najpopularniejszych warszawskich stacjach radiowych można było usłyszeć spoty zapraszające do nowego salonu Volkswagen Financial Services STORE. W całej Warszawie o otwarciu i ofercie nowego miejsca informują nośniki outdoor. Kampania wspierana jest również w kanale online, w tym w social mediach, gdzie prowadzone są szeroko zakrojone działania wizerunkowe oraz sprzedażowe. W dużym stopniu postawiono na reklamę natywną, sięgnięto po najbardziej efektywne formaty, których celem jest zarówno utrwalenie wizerunku nowej marki, jak i promocja oferty salonu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij