Pełna szczęścia mobilna wystawa na Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Pełna szczęścia mobilna wystawa na Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W ramach „poruszającej się” wystawy w dniach 2-8 czerwca w mniejszych i większych miejscowościach regionu (Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Inowrocław, Chełmno, Golub-Dobrzyń) zaprezentowane zostanie 10 prac autorstwa 5 międzynarodowych artystów.

Grupa artystyczna Galeria Rusz (Joanna Górska i Rafał Góralski) zaprosiła do udziału w projekcie trzy amerykańskie artystki: Susan O'Malley, Christine Wong Yap i Leah Rosenberg. Do prezentacji prac wykorzystamy jeżdżące billboardy, na których zwykle pokazywane są reklamy. Będzie to niespotykany objazd Obrazów Pełnych Szczęścia.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Christina Wong Yap, USA

Polacy nie są optymistami, wszystko widzą raczej czarno. Wynika to z naszej skomplikowanej historii. Takie nastawienie do rzeczywistości utrudnia rozwój, bycie zadowolonym i szczęśliwym. Dlatego chcemy sprowokować mieszkańców regionu, w którym mieszkamy, by trochę inaczej – bardziej pozytywnie spojrzeli na siebie i na miejsce, w którym żyją, by poczuli się jak u siebie i chętniej podejmowali działania w celu ulepszenia siebie, relacji z innymi, jak i otoczenia.

Joanna Górska, Polska

Wystawa ma zachęcić mieszkańców, by świadomie dostrzegli swoje miejsce zamieszkania i ukazać je w nowy, pozytywny sposób - jako miejsce, w którym warto mieszkać, pracować, działać, żyć. Poprzez prezentowane prace będziemy zachęcać odbiorców do zastanowienia się i wspólnego działania na rzecz miejsca, w którym żyjemy. Będziemy tym samym jednoczyć mieszkańców regionu, budując w nich poczucie wspólnoty.

Susan O’Malley, USA

Wystawie będą towarzyszyły warsztaty billboardowe z dziećmi i młodzieżą. Zostaną one przeprowadzone w małych miejscowościach naszego województwa: Obrowie, Węgiersku, Lisewie i Gałczewie. Warsztaty poprowadzą artyści z Galerii Rusz (Joanna Górska i Rafał Góralski). Prace dzieci będą prezentowane na mobilnym billboardzie wraz z jeżdżącą wystawą. Będzie to niepowtarzalna okazja, by usłyszeć głos najmłodszych mieszkańców naszego województwa.

Partnerami projektu są: Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie, Gminne Gimnazjum w Lisewie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Obrowie, Szkoła Podstawowa im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij