IceWarp wygrywa z firmą Microsoft i zostaje dostawcą infrastruktury poczty e-mail dla rządu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
IceWarp wygrywa z firmą Microsoft i zostaje dostawcą infrastruktury poczty e-mail dla rządu

IceWarp, globalny dostawca rozwiązań do komunikacji i współpracy, dla nowego klienta w Malezji zrealizuje projekt migracji 350 000 skrzynek pocztowych z konkurencyjnej platformy Microsoft Exchange. MAMPU to jedna z czołowych agencji rządowych w Malezji odpowiedzialna za modernizację administracji publicznej w organach federalnych, stanowych i lokalnych. IceWarp spełnił wszystkie wymagania dotyczące wszechstronnej platformy komunikacyjnej opartej na otwartych standardach i interoperacyjnej z innymi systemami, co zwiększy wydajność i pozwoli zmniejszyć koszty.


MAMPU szukało możliwości wymiany drogiej platformy Microsoft Exchange w celu zmniejszenia zależności od dużych międzynarodowych dostawców oprogramowania, a także by zabezpieczyć suwerenność cyfrową malezyjskiego sektora publicznego. IceWarp spełnił ten wymóg. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w branży poczty elektronicznej osiągnął globalny zasięg, ale zachował lokalną perspektywę dzięki sieci partnerstw, które umożliwiają dostarczanie dostosowanych rozwiązań dla każdej wielkości biznesu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Projekt był planowany przez kilka lat i obejmował szczegółowe badanie Proof of Concept, którego celem było wykazanie słuszności zastosowania pomysłu biznesowego. W trakcie blokad i ograniczeń w podróżowaniu związanych z pandemią, projekt wymagał płynnej współpracy między kilkoma zespołami IT: rządu, dystrybutora IceWarp w Malezji, Australii, Azji i Pacyfiku oraz ekspertów IceWarp pracujących zarówno w Kuala Lumpur, jak i łączących się zdalnie z centrali w Europie Środkowej. W ciągu kilku miesięcy 1500 terabajtów danych użytkowników zostało zmigrowanych z Microsoft Exchange do nowej infrastruktury, a na początku marca 350 000 użytkowników rozpoczęło dzień na nowej platformie IceWarp bez przestojów i zakłóceń w swoich programach.

Rozwiązania dla skutecznej pracy stacjonarnej i online

IceWarp nie tylko dostarczył wszystkie kluczowe funkcje zapewnione poprzednio przez system Microsoft Exchange, takie jak współdziałanie Outlooka, synchronizacja z Active Directory, delegowanie poczty e-mail i kalendarza, ale ulepszył i przygotował kilka dodatków, które są kluczowe dla efektywnej pracy zdalnej:

  • wirtualne sale konferencyjne, które umożliwiają spotkania online za pomocą połączeń audio i wideo;
  • edycja dokumentów online zapewniająca możliwość pracy z plikami Word, Excel i PowerPoint z poziomu przeglądarki, w tym edycji zespołowej, przy jednoczesnym bezpiecznym przechowywaniu ich w chmurze prywatnej.
  • TeamChat, który łączy wszystkie te funkcje w jedno narzędzie do współpracy w czasie rzeczywistym, umożliwiające klientowi przechowywanie wszystkich danych lokalnie, we własnym centrum danych.

Obecnie planowane jest wdrożenie natywnego klienta IceWarp Desktop Client. Pozwoli to na całkowite zastąpienie programu Microsoft Outlook jednolitym klientem komputerowym do obsługi poczty e-mail, kalendarzy, kontaktów i komunikatorów internetowych, połączonych w łatwą w użyciu aplikacją dostępną zarówno dla systemu Windows, jak i macOS.

– IceWarp umożliwia rozłączenie się z firmą Microsoft. Jestem szczególnie dumny z aplikacji TeamChat Mobile z jedyną w swoim rodzaju integracją poczty e-mail, czatu i konferencji, która udowadnia, że IceWarp jest najbardziej innowacyjną alternatywą dla popularnych rozwiązań – skomentował CEO IceWarp, Adam Paclt. – MAMPU włożyło wiele wysiłku w znalezienie idealnego zamiennika dla systemu Microsoft. Zwrócili szczególną uwagę na kierunek, jaki obraliśmy w ciągu ostatnich pięciu lat. Jesteśmy zaszczyceni, że uważają nas za najbardziej innowacyjną i ekonomiczną alternatywą. Uważamy, że ten projekt będzie cenną wskazówką dla innych rządów – dodał Paclt.

Technologia w administracji publicznej

Ustalenie właściwych kryteriów zakupu technologii w administracji publicznej jest kluczem do uniknięcia uzależnienia od dostawcy, a także zachęcania do uczciwej konkurencji między dostawcami i maksymalnego wykorzystania publicznych pieniędzy. IceWarp zapewnia alternatywę dla dużych graczy rynkowych, skutecznie wypełniając lukę między uznanymi platformami z jednej strony, a produktami open source z drugiej strony, którym wciąż brakuje zarówno aspektów technicznych, jak i skutecznej obsługi. Jako dostawca oprogramowania dla sektora publicznego, IceWarp przyjmuje zasady otwartych standardów i interoperacyjności, aby wspierać inicjatywy e-administracji nie tylko w Malezji, ale również na całym świecie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij