Nie masz gotówki? x-kom dał możliwość zapłacenia za wybranego smartfona... cebulą

Nie masz gotówki? x-kom dał możliwość zapłacenia za wybranego smartfona... cebulą

Sklep internetowy uruchomił promocję, dzięki której za zakupy można było zapłacić w nietypowy sposób. Walutą miała być cebula.

„Nie masz gotówki? Zapłać cebulą. Mamy specjalną promocję dla pierwszej osoby, która wykorzysta kod: cebula-deal" - tak brzmiało pierwsze zdanie publikacji zamieszczonej na Facebooku sklepu x-kom.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Twórcy nietypowej kampanii w dalszej kolejności wyjaśnili zasady konkursu – wystarczyło wybrać z oferty sklepu dowolnego smartfona i złożyć zamówienie z kodem rabatowym. Pierwsza osoba zostanie poinformowana o tym, że wygrała konkurs – wówczas organizatorzy umówią się z nią na odbiór smartfona w jednym z oficjalnych salonów sprzedaży. Zapłatą za wybrany sprzęt ma być jednak cebula w następującym przeliczniku: 1 zł to 1 cebula. 

Czy taka promocja jest w ogóle opłacalna dla uczestnika zabawy. Okazuje się, że tak – jeden z komentujących obliczył, że można sporo zaoszczędzić na takiej cebulowej promocji.

– Zakładając, że przeciętna cebula ma 110 gramów, a cena cebuli to około 1,5 za kilogram, to za takiego Samsunga S21 trzeba by zapłacić 3500 cebul. Pomnóżmy sobie 3500 przez 110 gram i otrzymamy 385 000 gramów. Podzielmy tą liczbę na kilogramy, otrzymamy 385 kg cebuli. Przy założeniu, że cebula kosztuje 1,5zł/kg taki Samsung będzie kosztować 578 zł zamiast 3,5 tysiąca złotych. – wyjaśnia komentujący pod postem.

Kod rabatowy „cebula-deal" jest już nieaktywny, dlatego można przypuszczać, że już został wykorzystany przez pierwszą zgłoszoną osobę. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij