Minimalistyczne reklamy McDonald's pokazują kultowe pozycje menu w pikselach

Minimalistyczne reklamy McDonald's pokazują kultowe pozycje menu w pikselach

Ogłaszając ponowne otwarcie restauracji po długim, pandemicznym zamknięciu, McDonald's we Francji sięgnął po ciekawy rodzaj komunikacji. Zamiast wprost pokazać, co oferuje w swoim menu, przygotował serię „rozpikselowanych” plakatów.

McDonald’s już dawna może sobie pozwolić na komunikację, w której nie musi epatować swoim logo i zdjęciami produktów. Czasem wystarczy drobne nawiązanie do ich oferty lub też sprytne wykorzystanie znaku firmowego, aby klienci wiedzieli, że chodzi właśnie o firmę ze słynnymi „złotymi łukami”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Francuski oddział McDonald’s ponownie postanowił sięgnąć po niebanalną estetykę tworząc swoje grafiki promocyjne. Agencja TBWA\Paris, która była odpowiedzialna za tej projekt, postawiła na ciekawy zabieg — zamiast wprost pokazać ofertę sieci restauracji, postanowiono tylko delikatnie podsycić ciekawość klientów.

Na plakatach zamiast hamburgerów i frytek pojawiły się ich mocno uproszczone wersje — stworzone w rozdzielczości 70 pikseli, dzięki czemu możemy się tylko domyślać, co znajduje się na obrazku. Jednak już samo zestawienie kolorów i układ kwadratów wystarczają, aby domyślić się, że chodzi o dania od McDonald’s.

Na plakatach z rozpikselizowanymi kanapkami Big Mac, Filet-O-Fish, Cheeseburger, a także z frytkami, nie pojawia się żadne logo ani nawet nazwa marki. Grafikom towarzyszy jedynie hasło „Guess who’s back.” Śmiało można powiedzieć, że taka kreacja jest nie tylko reklamą, ale także zabawą z konsumentem, który musi odgadnąć, co stoi za tą nietypową formą promocji.

PS.

Złoty łuk to nie nie tylko „M”. Marketingowcy z agencji DDB Colombia, w stworzonej przez nich kampanii, zachęcali klientów do zabawy słowem z wykorzystaniem logo McDonald's.

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij