Lay’s tworzy boiska z pustych opakowań po chipsach

Lay’s tworzy boiska z pustych opakowań po chipsach

Program RePlay marki Lay’s przewiduje otwarcie pierwszych boisk, które wykonane są z przetworzonych pustych opakowań po chipsach ziemniaczanych.

Producent popularnych chipsów ziemniaczanych, współpracując z Fundacją UEFA, organizacją piłkarską Streetfootballworld i producentem sztucznej murawy GreenFields, podejmuje działania na rzecz zrównoważonego środowiska. Puste opakowania po chipsach zostaną przetworzone i wykorzystane przy budowie pięciu boisk do piłki nożnej. Firma zobowiązuje się także do utrzymania boisk i pomocy przy wszelkich naprawach, które będą przeprowadzane przy zerowej emisji netto dwutlenku węgla

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Lay’s, w ramach projektu RePlay, zamierza wykorzystywać torebki po chipsach, dając im drugie życie. Dzięki współpracy firmy z lokalną społecznością, organizacjami i producentem sztucznej murawy, opakowania są zbierane, rozdrabniane i przekształcane w specjalne granulki. Następnie materiał, zwany Ecocept, przekształca się w warstwę spodnią znajdującą się pod murawą. Szacuje się, że takie boiska mają żywotność do 10 lat.

Lokalizacje dla boisk wybrała organizacja Streetfootballworld, która od lat zajmuje się wspieraniem dzieci i młodzieży, wykorzystując potencjał, jaki daje piłka nożna. Pierwsze takie boisko powstało w Tembisa w RPA, a do końca 2021 roku kolejne pojawią się w Brazylii, Rosji, Turcji i Wielkiej Brytanii.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij