Procter&Gamble sadzi 60 tys. drzew i tworzy ławki z butelek pochodzących z recyklingu

Procter&Gamble sadzi 60 tys. drzew i tworzy ławki z butelek pochodzących z recyklingu

Marka Herbal Essences i TerraCycle, firma zajmująca się gospodarką odpadami, nawiązały współpracę w celu posadzenia ponad 60 tys. drzew i stworzenia 20 ławek wykonanych z przetworzonych opakowań po produktach do pielęgnacji włosów.

Na początku 2021 roku marka Herbal Essences, należąca do koncernu Procter&Gamble, zobowiązała się posadzić jedno drzewo za każde dwie butelki wybranego szamponu lub odżywki do włosów zakupionych w sklepach sieci Walmart w Stanach Zjednoczonych. Celem było posadzenie 58 tys. drzew, jednak po przekroczeniu oczekiwanej sprzedaży, jeszcze w tym roku na terenie USA zostanie posadzonych łącznie 61 329 drzew.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dodatkowo w akcję P&G wpisuje się tworzenie 20 ławek z opakowań kosmetyków do pielęgnacji włosów pochodzących z recyklingu. Ławki, zachęcając odwiedzających do kontaktu z naturą i spędzania czasu na świeżym powietrzu, są umieszczane w parkach Independence Lake Preserve w Kalifornii, Edge of Appalachia Preserve System oraz Morgan Swamp Preserve w Ohio.

– Lasy na całym świecie są zagrożone z powodu wpływu zmiany klimatu, rozwoju i gatunków inwazyjnych; w rzeczywistości Stany Zjednoczone straciły 104 miliony akrów pokrywy drzewnej w latach 2001-2020. Z pomocą partnerów, takich jak Herbal Essences i TerraCycle, oraz ich wsparcia dla trwającego programu TNC „Zasadź miliard drzew ” w ramach inicjatywy „Odnów las”, jesteśmy o krok bliżej rozwiązania tego poważnego problemu planetarnego – powiedział Bill Stanley, dyrektor stanowy oddziału The Nature Conservancy w Ohio. 

Procter&Gamble zachęca konsumentów do kontynuowania pozytywnych działań na rzecz środowiska. Koncern prowadzi Program Recyklingu Herbal Essences wraz z Herbal Essences Aerosol Recycling Program. Konsumenci mogą nadal przekazywać puste butelki po kosmetykach, które zostaną uratowane przed wysypiskami i przetworzone na nowe produkty.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij