McDonald's rezygnuje z plastiku w zabawkach Happy Meal

McDonald's rezygnuje z plastiku w zabawkach Happy Meal

McDonald’s zapowiada, że do 2025 roku wszystkie zabawki dołączane do zestawów Happy Meal będą produkowane wyłącznie z materiałów przyjaznych dla środowiska.

Zestawy Happy Meal od wielu lat cieszą się popularnością wśród najmłodszych konsumentów, w dużej mierze dzięki dołączanym do nich zabawkom. McDonald’s postanowiło jednak odmienić te dodatki do posiłków, aby zredukować swój negatywny wpływ na środowisko. Sieć chce, aby do 2025 roku zabawki Happy Meal na całym świecie pozbawione były szkodliwego plastiku. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

McDonald’s poinformował, że odtąd do produkcji zabawek dołączanych do zestawów Happy Meal będą wykorzystywane odnawialne, certyfikowane materiały pochodzenia biologicznego i roślinnego lub takie, które pochodzą z recyklingu. Sieć pragnie w ten sposób ograniczyć do 90% zużycie szkodliwych dla środowiska tworzyw sztucznych pochodzących z paliw kopalnianych.

Marka zapewnia, że już może pochwalić się efektami swoich działań na rzecz zrównoważonego środowiska. Od 2018 roku innowacje w zabawkach Happy Meal spowodowały zmniejszenie zużycia plastiku opartego na paliwach kopalnych o 30% .

– Kolejne pokolenia naszych klientów coraz bardziej troszczą się o środowisko. Zawsze staramy się odkrywać, w jaki sposób możemy wywrzeć pozytywny wpływ – mówi Jenny McColloch, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju w McDonald's.

To jednak nie jedyna zmiana, którą marka planuje wprowadzić w związku z produkcją zabawek. McDonald’s zapowiada współpracę z ekspertami, aby ulepszyć swoje pomysły i skuteczniej trafiać w gust najmłodszych klientów. Zabawki mają dać dzieciom możliwość wykazania się kreatywnością dzięki personalizowaniu nowych figurek – na przykład za pomocą dołączanych naklejek.

– Zebraliśmy zespół, który wykracza poza McDonald's i obejmuje naukowców, producentów zabawek i dostawców. I chociaż wszyscy są ekspertami, czerpią inspiracje z jednego ważnego źródła… dzieci! Wysłuchaliśmy rodzin, aby zrozumieć, co najlepiej sprawdza się w utrzymaniu dobrej zabawy w grach planszowych, klasycznych superbohaterach i kolekcjach ulubionych postaci z filmów – czytamy na stronie McDonald’s. 

corporate.mcdonalds.com

PS
Tommy Cash ogłosił, że w karcie dań McDonald's ma pojawić się Sad Meal, czyli pozycja dla klientów, którzy są zbyt smutni, aby zamawiać klasyczny Happy Meal.

PS 2
Popularne lalki Barbie będą produkowane z plastiku wyłowionego z oceanu – powstaje specjalna linia lalek o nazwie „Barbie Loves the Ocean”.

PS 3
LEGO zaprezentowało pierwszy prototypowy klocek wykonany z materiału pochodzącego z recyklingu plastiku PET z wyrzuconych butelek.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij