Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Dowiedz się, jakie narzędzia pomogą Ci w rozwinięciu strategii sprzedażowej – od tworzenia contentu, aż po moderację – i jakie procesy można zautomatyzować.

WEŹ UDZIAŁ

Podsumowanie Programu „Wakacyjna AktywAKCJA”

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju przez całe wakacje wspierała organizacje z całej Polski w realizacji projektów skierowanych do dzieci i młodzieży. Dzięki dofinansowaniu, które sięgnęło łącznie ponad 250 tysięcy złotych, aż 53 organizacje przeprowadziły swoje projekty non-profit.
O autorze
2 min czytania 2021-10-06

Program grantowy „Wakacyjna AktywAKCJA” został stworzony, aby wspierać lokalne organizacje, które przygotowały projekty aktywizujące dzieci oraz młodzież podczas wakacji letnich. Chęć udziału w Programie zgłosiło ponad 1500 organizacji i instytucji, co świadczy o bardzo dużej potrzebie w tym obszarze, ale także pokazuje, jak wiele podmiotów jest chętnych, by tworzyć projekty nastawione na wsparcie aktywnego wypoczynku najmłodszych.

Spośród zgłoszonych projektów, Fundacja PFR wyłoniła te najbardziej oryginalne, skierowane do mieszkańców mniejszych miejscowości, w których udział był całkowicie bezpłatny dla uczestników. Dzieci biorące w nich udział miały szansę nie tylko atrakcyjnie spędzić czas, ale także nabyć nowe cenne umiejętności, jak na przykład znajomość zasad ruchu drogowego czy udzielania pierwszej pomocy. Ambasadorem akcji został znany podróżnik i działacz społeczny Jasiek Mela, który wspólnie z wolontariuszami Grupy PFR odwiedzał organizatorów wakacyjnych AktywAKCJI i przez całe lato relacjonował i opisywał jak uczestnicy Programu spędzają czas.

– To było niezwykłe doświadczenie móc uczestniczyć w tych wydarzeniach. Jestem pod wrażeniem kreatywności i zaangażowania organizatorów projektów. To dzięki nim, nawet w bardzo małych miejscowościach, dzieci mogły uczestniczyć w bardzo ciekawych aktywnościach, poznawać nowe rzeczy i nabywać nowe umiejętności, a ich uśmiechy to najlepszy dowód na to, że tego typu programy mają sens  – mówi ambasador Programu Jan Mela.

Program „Wakacyjna AktywAKCJA” to setki godzin zajęć dla kilku tysięcy dzieci z różnych zakątków kraju. Projekty były realizowane z dala od dużych ośrodków miejskich, a ich organizatorzy to przede wszystkim lokalni aktywiści, osoby, które na co dzień zajmują się działaniami społecznymi i dzięki temu bardzo dobrze znają potrzeby odbiorców swoich projektów.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Dzięki naszemu programowi udało się zorganizować szereg działań skierowanych do dzieci z uboższych lub niepełnych rodzin. W zajęciach uczestniczyły dzieci z niepełnosprawnościami, które w ramach projektów wakacyjnych mogły otrzymać dodatkową rehabilitację ruchową czy psycho-ruchową. To bardzo ważne, aby w czasie letniego wypoczynku dostęp do atrakcyjnych i wartościowych edukacyjnie działań był możliwy dla każdego. Nasi wolontariusze wspólnie z Jaśkiem Melą przejechali ponad trzy tysiące kilometrów, spędzając aktywny czas wraz z uczestnikami programu. Wszyscy będziemy to mile wspominać – przekonuje prezes Fundacji PFR Magdalena Grzankowska.

Granty Fundacji PFR otrzymały bardzo różnorodne organizacje, miedzy innymi Koła Gospodyń Wiejskich, fundacje, stowarzyszenia, placówki edukacyjne, lokalne ośrodki kultury, kluby sportowe, gminne biblioteki czy nawet związki harcerskie. Dzięki pomocy Fundacji PFR aktywnie okres wakacyjny spędziło kilka tysięcy dzieci. Relacje z wybranych projektów można było na bieżąco śledzić na kanale YouTube PFR. Wszystkie materiały są nadal dostępne. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie fundacjapfr.pl/wakacyjna_aktywakcja.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Partnerem Programu „Wakacyjna AktywAKCJA” jest Centralny Dom Technologii. Patronat honorowy nad Programem objęło Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski.