Burger King ponownie żartuje z McDonald’s – tym razem w prześmiewczych życzeniach z okazji 50. urodzin konkurenta

Burger King ponownie żartuje z McDonald’s – tym razem w prześmiewczych życzeniach z okazji 50. urodzin konkurenta

Z okazji 50. urodzin McDonald’s w Niemczech, marka Burger King postanowiła złożyć życzenia swojemu rywalowi za pomocą serii humorystycznych billboardów.

Burger King niejednokrotnie pokazał, że lubi nieco drażnić swojego największego konkurenta. W swoich kampaniach o ironicznym zabarwieniu marka wyjątkowo chętnie podkreśla, że to McDonald’s posługuje się wizerunkiem klauna, który stoi znacznie niżej w hierarchii względem króla.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z okazji 50 urodzin McDonald’s w Niemczech młodsza marka ponownie daje prztyczek w nosa swojemu branżowemu rywalowi. Tym razem Burger King z pomocą agencji kreatywnej INGO Hamburg zaprezentował serię żartobliwych billboardów nawiązujących do sztuki średniowiecznej. Na plakatach widnieją dwie postaci – król i nadworny błazen, którzy reprezentują obie marki. Dopełnieniem obrazów jest wymowny podpis „Każdy król potrzebuje klauna” oraz urodzinowe życzenia.

Burger King postanowił zaprezentować urodzinowe billboardy, przewożąc je tuż pod najstarszym w Niemczech lokalem McDonald’s. Pozostałe plakaty pojawiły się w różnych miejscach w Monachium.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez BURGER KING® Deutschland (@burgerkingde)

Klaus Schmäing, dyrektor marketingu w Burger King Germany, wyjaśnił, że droczy się z McDonald’s jedynie z sympatii i podkreśla, że ostatnie lockdowny i trudne chwile dla branży gastronomicznej jednakowo dotknęły obie firmy. Przypomnijmy, że w czasie pandemii Burger King zachęcał do zamawiania jedzenia z McDonald's, aby okazać jedność i wsparcie konkurencyjnej marce.

– Król nie byłby taki sam bez błazna. McDonald’s, który pojawił się w Niemczech 50 lat temu utorował drogę wszystkim następnym lokalom gastronomicznym. Życzymy McDonald's wszystkiego najlepszego z okazji ich 50. urodzin! – napisał Klaus Schmäing.

– W końcu 50 lat kończy się tylko raz, dlatego cieszymy się, że Burger King z naszym wsparciem nie przegapił okazji, aby pogratulować McDonald's w ten sposób. Mamy nadzieję, że nasz konkurent jest przynajmniej trochę zadowolony – podsumował Tobias Ahrens, dyrektor zarządzający INGO Hamburg.

PS 
Niedawno Burger King otworzył swoją pierwszą wegetariańską restaurację o nazwie Vurger King.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij