Choinka dla życia – Lasy Państwowe w akcji promującej honorowe krwiodawstwo

Choinka dla życia – Lasy Państwowe w akcji promującej honorowe krwiodawstwo

Lasy Państwowe razem z Narodowym Centrum Krwi przygotowały akcję promującą honorowe krwiodawstwo. 16 grudnia w zamian za oddanie krwi w jednym z 40 oddziałów lub punktów mobilnych, dawcy mogą otrzymać świąteczne drzewko w prezencie.

W promowanie idei honorowego krwiodawstwa chętnie włączają się różne marki i organizacje. W przedświątecznym czasie ideę „dzielenia się życiem” postanowiły wesprzeć także Lasy Państwowe, organizując akcję „Choinka dla życia”. W podziękowaniu za podzielenie się krwią, na dawców czekają naturalne świąteczne drzewka.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Święta to piękny, rodzinny czas. W wielu domach stanie bożonarodzeniowa choinka. Ważne, by było to naturalne drzewko, pachnące lasem. Proponując takie drzewka, chcemy zachęcić ludzi, by w te święta podarowali prezent szczególny, jakim jest bezcenny dar życia w postaci krwi – zachęca Państwowe Gospodarstwo Leśne – Lasy Państwowe.

„Choinki dla życia” pochodzą z planowanych przez leśników cięć pielęgnacyjnych i specjalnych plantacji – miejsc, w których drzewka nie mogą rosnąć na przykład ze względu na bliskie położenie linii wysokiego napięcia. W ten sposób Lasy Państwowe starają się maksymalnie ograniczyć liczbę niewykorzystanych drzewek i jednocześnie zachęcić do wsparcia idei krwiodawstwa.

Aby wziąć udział w akcji jako krwiodawca, należy zgłosić się do jednego z Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, jego Oddziału Terenowego lub skorzystać z aplikacji mobilnej Dawca Krwi.

Akcja została zorganizowana we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i będzie trwała przez cały czwartek 16 grudnia.

PS
W ramach kampanii Be The 1 do oddawania krwi zachęcał Cristiano Ronaldo. Piłkarz został ambasadorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. 

PS 2
Storia by Abstra we współpracy z Lasami Państwowymi stworzyły podcast „Między Drzewami”. Można w nim posłuchać o ochronie przyrody, atrakcjach przyrodniczych polskich lasów czy o gospodarce leśnej.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij