H&M odpowiada na informacje o wejściu do świata metaverse

H&M odpowiada na informacje o wejściu do świata metaverse

Platforma CEEK zaprezentowała koncept wirtualnego sklepu H&M, w którym klienci mogliby oglądać i kupować produkty w cyfrowej postaci. Czy szwedzka sieć odzieżowa wkroczy w metaverse?

CEEK – platforma rozrywkowa opracowana przez Next Galaxy Corp, która łączy w wirtualnym świecie twórców treści cyfrowych bezpośrednio z ich fanami  – w swoich mediach społecznościowych zaprezentowała koncept CEEK City. Jest to całodobowy wirtualny sklep H&M z ubraniami, które klienci mogliby nabywać i „zakładać” wyłącznie w cyfrowym świecie. Tym samym szwedzka sieć stałaby się pierwszym detalicznym sklepem odzieżowym w metaverse.

Opłata za ubrania z metawersum H&M mogłaby odbywać się za pomocą monety CEEK zbudowanej na blockchainie Ethereum. Możliwe, że gdyby plan został zrealizowany, klienci sklepu mogliby również w przyszłości zamawiać rzeczywiste odpowiedniki cyfrowych ubrań w stacjonarnych sklepach H&M.

CEEK za pośrednictwem swojego konta na Twitterze w krótkim spocie zaprezentował koncept wnętrza sklepu z jego podstawowymi funkcjami.

Na temat wirtualnego sklepu wypowiedziała się sama sieć odzieżowa, zaprzeczając doniesieniom o niedawnym wejściu do świata metaverse.

– Chcielibyśmy potwierdzić, że H&M nie otwiera w tej chwili sklepu w Metaverse. Nie współpracujemy również z CEEK – powiedział rzecznik H&M.

Mimo to CEEK poinformował, że prowadzi rozmowy z gigantem odzieżowym, aby wprowadzić plan w życie

PS
Nike stworzyło metawersum Nikeland, czyli platformę dla graczy, łączącą świat wirtualny ze światem rzeczywistym.

PS 2
Do świata metaverse i niewymienialnych tokenów dołączają także marki piw lub brandy z branży gastronomicznej, a wśród nich Budweiser czy McDonald's.

PS 3
W świecie cyfrowych kolekcji prym wiodą grafiki małp, które są elementem elitarnego klubu Bored Ape Yacht Club NFT. Ich europejskim odpowiednikiem są „stylowe misie", które zaczęli kupować również polscy celebryci.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij