M&M’s stawia na inkluzywność i zmienia wygląd swoich brand heroes

M&M’s stawia na inkluzywność i zmienia wygląd swoich brand heroes

Marka popularnych czekoladowych cukierków ogłosiła zmianę wizerunku, zmierzając w stronę inkluzywności. Maskotki, które znamy z reklam M&M’S, zmienią wygląd, aby zwracać uwagę na różnorodność i poczucie przynależności.

Zmiana wizerunku M&M’s jest skoncentrowana na zaangażowaniu marki w „tworzenie inkluzywnego świata, w którym wszyscy czują przynależność”. Takie podejście wynika z obserwacji odbiorców, w szczególności Gen Z. Zdaniem marki młode pokolenia przywiązują dużą wagę do zaangażowania brandów w poruszanie społecznych kwestii, w tym różnorodności i poczucia przynależności.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

M&M’s zauważyło, że wygląd popularnych maskotek wymaga pewnych modyfikacji, aby iść w parze z wypełnianiem misji marki. Ostatecznie wygląd kolorowych cukierków nie zmienił się diametralnie, a najistotniejsze niuanse tkwią w szczegółach. Zielona maskotka, która dotąd nosiła białe buty na obcasie, otrzymała parę „fajnych, wyluzowanych tenisówek, aby odzwierciedlić jej niewymuszoną pewność siebie”. Z kolei kolejna żeńska postać w kolorze brązowym zamieniła szpilki na buty na słupku. 

fot. M&M's

Cukierki, które od lat pojawiają się w reklamach marki, zyskały również niejednolity kolor skóry i nowy ton głosu, „który jest bardziej inkluzywny, przyjazny i jednoczący, pozostając jednocześnie zakorzenionym w charakterystycznym dowcipie marki”.

Aby podkreślić  swoje zaangażowanie w szerzenie różnorodności, marka zmieniła także kolory i kształty samych słodyczy. Odtąd w paczce M&M’S znają się cukierki w rozmaitych kształtach, rozmiarach i niejednolitych barwach.

Jak na te zmiany zareagowali internauci? W sieci pojawiło się sporo żartobliwych komentarzy na temat „wyzwolenia” zielonego cukierka z białych szpilek czy problemami psychicznymi żółtej maskotki.

Oprócz stworzenia nowego wizerunku, M&M'S powołało fundusz M&M'S FUNd, który zapewni zasoby, mentoring i wsparcie finansowe w przestrzeni artystycznej i rozrywkowej. Celem marki jest, „aby do 2025 roku zwiększyć poczucie przynależności 10 mln ludzi na całym świecie”.

– M&M'S od dawna angażuje się w tworzenie kolorowej zabawy dla wszystkich, a ten cel służy jako bardziej konkretne zobowiązanie do tego, w co zawsze wierzyliśmy jako marka: że każdy ma prawo do chwil szczęścia, a zabawa jest najpotężniejszym sposobem, aby ludzie poczuli przynależność – powiedziała Cathryn Sleight, chief growth officer w Mars Wrigley.

PS
W minionym roku kultowe M&M's świętowały 80. urodziny. Jak zmieniała się marka na przestrzeni dekad?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij