Nowoczesne formaty reklamowe inRead Display od Teads gwarancją skutecznej kampanii

Reklama internetowa

partnerem merytorycznym działu jest AdForm

Nowoczesne formaty reklamowe inRead Display od Teads gwarancją skutecznej kampanii

Firma Nutricia Polska Sp. z o.o. zakończyła niedawno kampanię reklamową dla produktu do żywienia medycznego Nutridrink Skin Repair, w ramach której wykorzystała formaty inRead Display oraz inRead Display Social dostępne w ramach platformy Teads. Efekty przeprowadzonych działań znacznie przewyższyły planowane estymacje.

Teads to globalna platforma mediowa umożliwiająca reklamodawcom emisję kampanii wśród wydawców premium w ramach jednego kompleksowego ekosystemu reklamowego. Oferuje ona swoje autorskie formaty reklamowe nastawione na efektywność i zaangażowanie odbiorców, takie jak inRead Display i inRead Display Social.

Format inRead Display polega na emisji wysokiej jakości reklam w ramach platformy reklamowej Teads. Reklamy w formie interaktywnych, animowanych kreacji wyświetlane są w artykułach na stronach wydawców najczęściej pomiędzy drugim a trzecim akapitem tekstu.

Format inRead Display Social natomiast pozwala w ramach reklam zamieszczać i wyświetlać posty opublikowane na Facebooku i Instagramie. Format ten dostępny jest wyłącznie na urządzeniach mobilnych i pomaga znacząco zwiększyć zasięg treści publikowanych w ramach social mediów. Na potrzeby kampanii z jego zastosowaniem nie ma także konieczności tworzenia dodatkowej kreacji.

Reklamy inRead Display i inRead Display Social charakteryzują się przede wszystkim wysoką efektywnością, nie są intruzywne, przyciągają wzrok odbiorców i zachęcają do interakcji. Co ważne, emitowane są one jedynie wśród sprawdzonych wydawców premium, w całkowicie bezpiecznym dla marki otoczeniu. Formaty te pomagają markom dotrzeć do odbiorców z angażującymi komunikatami, a także zyskać ogromne zasięgi i przyczynić się realnie do zwiększenia sprzedaży i świadomości brandu.

Ze względu na efektywność formaty te są coraz chętniej wykorzystywane przez marki z różnych segmentów. Niedawno o ich skuteczności przekonała się firma Nutricia Polska Sp. z o.o., specjalizująca się w produktach i rozwiązaniach żywieniowych. Zdecydowała się ona wykorzystać inRead Display i inRead Display Social w ramach swojej tegorocznej kampanii.

Działania rozpoczęły się 9 lutego br., trwały do 9 marca i miały na celu promocję produktu Nutridrink Skin Repair. Kampanię zdecydowano się podzielić na dwie części, w obu wykorzystując te same kanały, jednak przyjmując różne estymacje i formy rozliczenia.

W ramach pierwszej części kampanii użytkownikom desktopowym i urządzeń mobilnych odwiedzającym strony wydawców, wśród treści redakcyjnych, wyemitowane zostały rich mediowe reklamy display oraz reklamy w formie zamieszczonego statycznego postu z Facebooka. Pokazywały one produkt i prezentowały jego przeznaczenie, a także zachęcały użytkownika do interakcji i przejścia na landing page, by dowiedzieć się więcej. Łącznie na potrzeby kampanii stworzonych zostało 8 różnych kreacji.

Reklamy emitowane były przez miesiąc, a w ramach rozliczenia przyjęto model CPV. Efekty, jakie przyniosła kampania, znacznie przewyższyły jej założenia. W ciągu jej trwania wyświetlenia i odsłony przekroczyły ambitnie estymacje o 25%, a stawkę CPV udało się zoptymalizować o 14%.

W ramach drugiej części kampanii użytkownikom mobilnym wyświetlone zostały wyłącznie kreacje w formacie inRead Display Social w postaci zamieszczonych statycznych postów z Facebooka i Instagrama. Również w tym przypadku zdecydowano się wykorzystać kilka różnych kreacji, które kierowały na dedykowany landing page.

Emisja reklam w ramach drugiej części kampanii także trwała miesiąc. Jednak w tym przypadku jako model rozliczenia wybrano uCPC. Podobnie jak w przypadku pierwszej części kampanii, ta również przyniosła efekty znacznie lepsze niż estymowane. Łącznie wszystkie reklamy zostały wyświetlone ponad 3,5 mln razy i osiągnęły CTR znacząco powyżej estymacji. Liczba wygenerowanych unikalnych kliknięć była aż o 175% wyższa niż zakładano.

Formaty inRead Display i inRead Display Social skutecznie sprawdzają się do prowadzenia efektywnych kampanii niezależnie od branży. Więcej informacji na temat Teads i oferowanych przez firmę rozwiązaniach reklamowych dostępnych jest na stronie www.teads.com lub pod adresem: [email protected]

 

O Teads

Teads to globalna platforma medialna, która umożliwia reklamodawcom dostęp do wydawców premium na całym świecie, docierając miesięcznie do ponad 1,9 miliarda użytkowników internetu, gwarantując połączenie szerokiego zasięgu z bezpieczeństwem marki. Teads dostarcza konsumentom nieintruzywne i angażujące treści reklamowe, markom osiąganie zamierzonych celów, a wydawcom efektywne rozwiązania w zakresie monetyzacji contentu, aby dostarczać wysokiej jakości treści. Teads współpracuje z wiodącymi markami, agencjami i wydawcami w 30 krajach na świecie, z zespołem liczącym ponad 1000 osób. W Polsce dociera miesięcznie do 87,3% użytkowników internetu.

 

Artykuł powstał we współpracy z Teads.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij