Elon Musk wstrzymuje zakup Twittera. Chodzi o liczbę fake'owych kont

Elon Musk wstrzymuje zakup Twittera. Chodzi o liczbę fake'owych kont

Kiedy już Elon Musk był na językach wszystkich z powodu zakupu Twittera... okazuje się, że jednak do transakcji jeszcze nie doszło i być może w ogóle nie dojdzie. Dlaczego?

Elon Musk jednak nie kupi Twittera?

Zaledwie dwa tygodnie temu właściciel Tesli i SpaceX złożył ofertę przyjęcia firmy po kursie 54,2 dol. za akcję, czyli za kwotę około 44 mld dolarów. Oferta została przyjęta, i ku zaskoczeniu wielu internautów, Musk oficjalnie stał się właścicielem Twittera.

Okazuje się jednak, że do ostatecznej transakcji nie musi wcale dojść. Przed podpisaniem ostatecznej umowy Musk zażądał danych, które potwierdzają wcześniejsze deklaracje serwisu. Konkretnie chodzi o liczbę nieprawdziwych lub tych służących do spamowania kont w serwisie – takich fake'owych profili w ogólnej liczbie użytkowników aktywnych na co dzień ma wynosić mniej niż 5%. Co ciekawe, jeśli faktycznie Musk wycofa się z zakupu platformy społecznościowej, będzie musiał zapłacić karę w wysokości 1 miliarda dolarów.

Musk ma obawy co do tych deklarowanych danych – wszyscy pamiętają bowiem, że Twitter przez długi czas borykał się z problemem inwazji spambotów. Póki ta kwestia nie zostanie ostatecznie wyjaśniona, miliarder wstrzymuje całą transakcję.

Konsekwencje tej decyzji są oczywiście widoczne już teraz na giełdzie – na rynku międzysesyjnym wycena akcji serwisu spadła o 25% i ostatecznie ugruntowała się na poziomie o ok. 16% niższym od ostatniego notowania.

PS

Elon Musk wykupił 100% udziałów Twittera. Choć miliarder zapowiada wersję open source i dbanie o wolność słowa, to wcale nie musi tak być. W cieniu historycznego wydarzenia dzieje się kilka malutkich, acz ciekawych marketingowych tematów. Sprawdź najnowszy odcinek Marketing Przegadany.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij