H&M i IKEA tworzą salon z produktami od londyńskich projektantów i twórców

H&M i IKEA tworzą salon z produktami od londyńskich projektantów i twórców

Atelier100 powstało w centrum handlowym Livat Hammersmith w Londynie. W salonie znajdziemy produkty, które wpisują się trend zrównoważonego i lokalnego handlu.

Chyba nikt się nie spodziewał takiej współpracy, a jednak okazuje się, że połączenie sił giganta odzieżowego i meblowego jest możliwe. W jakim celu właściwie się to odbyło? Aby stworzyć wyjątkowe atelier w centrum Londynu, w którym zamiast produktów od IKEA i H&M można kupić... rzeczy zaprojektowane i stworzone przez lokalnych twórców. Wszystko po to, aby inspirować do budowania zrównoważonego modelu handlu i tym samym przeciwdziałać zmianom klimatycznym wynikającym m.in. z transportu produktów.

Przy okazji Atelier100 ma stwarzać nowe możliwości dla projektantów, którzy mogą na dostarczać nowe, ekscytujące produkty i usługi przyszłości.

– Jestem podekscytowana, że mogę spotkać się z twórcami, z którymi będziemy ściśle współpracować w nadchodzących miesiącach. To dopiero początek podróży dla Atelier100. Nie możemy się doczekać, gdy zaobaczymy jaki wpływ ten program pilotażowy wywrze na społeczność projektantów w Londynie – powiedziała Camilla Henriksson, global brand manager w H&M.

Marki wybrały już 20 osób, które tworzą produkty przy wsparciu finansowym i merytorycznym Atelier100. Wybrani kandydaci otrzymają fundusze w wysokości do 10 000 funtów, co z pewnością pomoże im w urzeczywistnieniu ich kreatywnych koncepcji. Twórcy mogą też liczyć na porady od kluczowych graczy w branży, w tym Marcusa Engmana (dyrektora kreatywnego w Ingka Group | IKEA) i Camilli Henriksson (global brand innovation manager w H&M). 

Jednymi z wyróżnionych osób są Ella Rush i Kiah Bibby, studentki z Londynu, które wzięli udział w programie tworzonym przez H&M i IKEA. Twórczynie przygotowują ręcznie robioną biżuterię z materiałów termochromowych pod marką Gum LdN. 

Nowo zaprojektowane produkty mają trafić do sprzedaży w październiku 2022 r. W samym salonie, który mieści się przy Livat Hammersmith wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu ze sklepu Topshop przy Oxford Street (wykupiony przez IKEA w październiku 2021 roku).

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij