Publicis Sapient z programem dla ekspertów technologicznych, którzy ucierpieli w wyniku wojny w Ukrainie

Publicis Sapient, firma należąca do Publicis Groupe, uruchomiła Bridge To Next, czyli kompleksowy program pomocy w odbudowie życia zawodowego i prywatnego osobom, które ucierpiały w związku z wojną w Ukrainie, a posiadającym kompetencje w obszarze SPEED.
O autorze
3 min czytania 2022-06-02

Bridge To Next to oferta wsparcia zawodowego, obejmująca między innymi pracę w pełnym i niepełnym wymiarze godzin, skierowana do specjalistów, pracujących w swoich miejscach zamieszkania. Jest to także konkretna pomoc w formalnościach wizowych i relokacyjnych tym, którzy zdecydują się na przeprowadzkę. Ukraińcom, którzy nie chcą lub nie mogą opuścić swojego kraju, Publicis Sapient oferuje pracę zdalną. 

W ramach programu można też skorzystać z szerokiego pakietu pomocy osobistej, w tym także psychologicznej, skierowanej zarówno do pracowników, jak i ich rodzin. Ta część projektu oznacza między innymi wsparcie terapeutyczne w sytuacjach związanych ze zwiększonym poziomem stresu i niepokoju, czy symptomami PTSD (post-traumatic stress disorder). Metody terapeutyczne w programie zostały opracowane i dostosowane do konkretnych przypadków przez Thrive, firmę zajmującą się technikami zmiany zachowań. W pakiecie świadczeń Bridge to Next, znalazły się również propozycje dotyczące opieki nad dziećmi oraz nauki języków obcych za pośrednictwem platformy eTutor i innych serwisów e-learnigowych.

Od samego początku wojny w Ukrainie, jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek zaangażowani w programy pomocowe skierowane do ludzi, których ta tragedia dotyka bezpośrednio, a szczególnie we wsparcie 350 pracowników Publicis Groupe z Ukrainy oraz ich rodzin. Program Bridge To Next, opracowany przez Publicis Sapient, jeszcze mocniej rozszerza skalę naszej pomocy. Stanowi bowiem kompleksowy i wyjątkowy na tle branży system świadczeń, służących odzyskaniu normalnego balansu między zwykłym życiem zawodowym i prywatnym, dla osób o kompetencjach technologicznych, które w wyniku wojny utraciły bezpieczeństwo osobiste i zawodowe – powiedział Arthur Sadoun, CEO Publicis Groupe na świecie. 
Z przerażeniem patrzymy na ludzkie cierpienie związane z wojną w Ukrainie. Jednocześnie widzimy, że w tym ekstremalnie trudnym czasie na pierwszy plan wychodzą najbardziej wartościowe cechy naszego człowieczeństwa. Musimy być razem jako solidarna, globalna społeczność – skomentował Nigel Vaz, CEO Publicis Sapient – Bridge To Next, to nie tylko oferta pracy i pomoc w formalnościach wizowych talentom z branży technologicznej, inżynieryjnej i konsultingowej, których życie zostało zakłócone przez wojnę w Ukrainie. Wykorzystujemy w tym programie nasze zaplecze rekrutacyjne i infrastrukturę, aby świadczyć inne, równie ważne aspekty pomocy: bezpieczne miejsce pobytu i cały system wsparcia – od terapii antystresowej i opieki nad dziećmi, po lekcje języka i działania około społeczne. 
LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Alina Kapshyk: z ogarniętej wojną Ukrainy do bezpiecznej Polski

Ukrainka Alina Kapshyk mieszkała w Kijowie, kiedy w Ukrainie wybuchła wojna. Ukrywała się w schronie, straciła pracę, ponieważ nie mogła zajmować się swoimi obowiązkami zawodowymi. Ryzykując życie, opuściła schron, w poszukiwaniu miejsca, gdzie będzie miała dostęp do internetu i dzięki temu mogła prowadzić rozmowy z pracodawcami.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

20 marca, w ciągu kilku dni od rozmowy z Publicis Sapient, została zatrudniona w Polsce jako analityk zajmujący się technologią chmury danych. Dwa dni później wyjechała z Kijowa samochodem i po 23 godzinach dotarła do Warszawy. Szef polskiego biura Publicis Sapient, Greg Shuler, przywitał ją i zaprosił do swojej rodziny. Następnie zaproponowano jej wszystkie usługi relokacyjne. Kapshyk mówi, że przyciągnęła ją kultura firmy, jej polityka i wspólne doświadczenia.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się
Dziś mogę spokojnie spać w nocy i chodzić do mojego miejsca pracy, wykorzystuję również czas na rehabilitację i naukę – powiedziała Kapshyk. Mimo trudności, z jakimi musiała się zmierzyć ona i jej rodzina, dodaje – Nie jesteśmy ofiarami, żyjemy, przetrwaliśmy.

Budowanie partnerstwa z Thrive i Etutor w ramach programu Bridge to Next

W ramach programu Bridge To Next, Publicis Sapient nawiązał współpracę z firmą Thrive, zajmującą się technikami zmiany zachowań, aby zapewnić pracownikom profesjonalne metody radzenia sobie z dużymi emocjami i stresem, praktyczne sposoby na regenerację psychiczną i fizyczną oraz wskazówki dotyczące wzmacniania relacji z innymi. Publicis Sapient nawiązał również współpracę z eTutor, jako jedną z platform do nauki takich języków jak między innymi: ukraiński, polski, angielski czy arabski.

Obecnie realizowany jest przyspieszony proces rekrutacji. Osoby mieszkające w kraju dotkniętym wojną w Ukrainie, zainteresowane możliwością pracy w branży technologicznej, inżynieryjnej i konsultingowej w Publicis Sapient, mogą znaleźć oferty pracy na stronie careers.publicissapient.com.

Pomoc Ukraińcom w Publicis Groupe

Publicis Sapient angażuje się w kampanię zbierania funduszy dla Ukraińców prowadzoną przez Publicis Groupe na świecie. Pracownicy mogą przekazywać darowizny za pośrednictwem strony „Ukraine Community” na wewnętrznej platformie Publicis Groupe – Marcel.

Na początku wojny Publicis Groupe zobowiązała się do pokrycia wynagrodzeń swoich ukraińskich pracowników przynajmniej do końca 2022 r., jednocześnie pomagając im w przeniesieniu się do innych miejsc pracy lub na inne rynki. Na platformie Marcel pracownicy mogą także wysyłać wyrazy wsparcia dla ukraińskich kolegów, wziąć udział w programie „Home Swap Home”, aby przygarnąć kolegę uciekającego przed wojną, zgłosić się jako wolontariusz do pomocy przy relokacji lub pomocy humanitarnej i medycznej. Również na Marcelu Ukraińcy dzielą się swoimi historiami i udostępniają filmy, a także mają dostęp do bazy osób udzielających doraźnej pomocy w zakresie zdrowia psychicznego.