Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Hashtagi i zakupy: Jak social media rewolucjonizują e-commerce [WEBINAR]

Dowiedz się, jakie narzędzia pomogą Ci w rozwinięciu strategii sprzedażowej – od tworzenia contentu, aż po moderację – i jakie procesy można zautomatyzować.

WEŹ UDZIAŁ

Ruszyła 15. jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki na Bilbordach Art Moves

O autorze
5 min czytania 2022-09-02

Mimo kryzysu związanego z wojną i pandemią, organizatorzy festiwalu przygotowali sporą porcję wizualnych refleksji, stworzonych przez artystów z całego świata, a dotyczących bardzo ważnego i aktualnego tematu: „Miłość czy nienawiść? Prawda czy fałsz? Co warto docenić w niepewnych czasach?”. W ramach festiwalu, jak co roku, zobaczymy w przestrzeni miejskiej Torunia prace uzdolnionych debiutantów, jak i uznanych, międzynarodowych twórców. Otwarcie odbędzie się 9 września, a już od początku września można oglądać dzieła prezentowane na citylightach i ekranie LED.

Jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki na Bilbordach Art Moves

Chociaż wszystkim nam na co dzień towarzyszy dojmujące poczucie niepewności i troska o coraz mniej przewidywalną  przyszłość, festiwal w tym roku skupia się na „docenianiu”. Dlaczego? Po pierwsze w związku z 15 rocznicą imprezy organizatorzy doceniają fakt, że festiwal istnieje już tak długo i dzięki partnerom – Samorządowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Gminie Miasta Toruń, mimo niesprzyjających dla kultury i sztuki czasów, zorganizowali tę 15. edycję. Po drugie doceniono to, że festiwal przez te lata stał się bardzo ważnym miejscem na mapie kultury, zarówno Torunia i regionu kujawsko-pomorskiego, jak i Polski i świata.

Po trzecie – zarówno artyści z całego świata, licznie uczestniczący w kolejnych edycjach festiwalu, z wielkim entuzjazmem czekają na nowy festiwalowy temat, jaki i publiczność z wielką niecierpliwością czeka na wrzesień. Wtedy, wraz z nowym rokiem szkolnym, szuka bilbordowa rozkwita w przestrzeni publicznej Torunia i można ją oglądać w drodze do szkoły i pracy, czy też wybierając się na specjalny niedzielny spacer, by ją pokontemplować i porozmyślać nad pracami, nadesłanymi przez artystów z całego świata.

Co warto docenić w niepewnych czasach?

Docenianie – ten prosty, a równocześnie trudny w realizacji proces myślowy (bo przecież żyjemy na co dzień w kulturze narzekania i niedoceniania), jest ważny nie tylko dla organizatorów jubileuszowej edycji, ale również dla poszczególnych jednostek, całych społeczeństw i globalnej społeczności. Bo docenianie rzeczy ważnych i wielkich, ale też tych niepozornych, zwyczajnych i codziennych, pomaga nam odnaleźć siłę do pokonywania trudności i wzbudzić nadzieję na przyszłość. Poszukiwanie swoistego oparcia w tym, co jest dla nas ważne, jest szczególnie istotne w niepewnych czasach, w jakich przyszło nam obecnie żyć. Warto więc poświęcić trochę swojego cennego czasu na to, by pokontemplować sztukę i poszukać własnej odpowiedzi na pytanie: Co warto docenić w niepewnych czasach?

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Artystyczne prace będą eksponowane w przestrzeni miejskiej Torunia na bilbordach, citylightach i ekranie LED. Model prezentacji prac w przestrzeni miejskiej sprawdza się szczególnie w czasie kryzysu związanego z epidemią, gdyż pozwala odbiorcom bezpiecznie uczestniczyć w kulturze, bez ryzyka narażenia swojego zdrowia. Wartościowe prace pojawiają się w przestrzeni miejskiej, którą na jeden miesiąc zamienia się w niepowtarzalną galerię sztuki, bezpłatną i dostępną 24h/7. Sprawia to, że prace zyskują bardzo szeroki odbiór i charakteryzują się ogromną docieralnością do odbiorców, nawet tych, który nie uczęszczają do tradycyjnych galerii sztuki i muzeów.

Konkurs na najlepszą pracę bilboardową

Jednym z głównych elementów festiwalu jest corocznie organizowany, międzynarodowy konkurs na najlepszą pracę bilboardową. Do wystawy konkursowej wybierane są najciekawsze prace, nadesłane przez utalentowanych artystów z całego świata. Prace te są twórczą wypowiedzią artystyczną na temat festiwalowego hasła. Tematy corocznych edycji festiwalu wybierane są w taki sposób, by korespondowały z procesami i zjawiskami społecznymi kształtującymi współczesny, globalny świat. Wyrastają one z głębokiej refleksji o podłożu socjologicznym, psychologicznym, filozoficznym i są wyrazem troski o kształt rzeczywistości, w jakiej żyjemy. Ogromne zainteresowanie artystów z całego świata konkursem i festiwalem, wskazuje na wielki potencjał, jaki tkwi w idei imprezy oraz w przestrzeni publicznej – miejscu, które służy tu pogłębionej refleksji i komunikacji społecznej.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

W tym roku artyści zostali zaproszeni do twórczej interpretacji hasła „Miłość czy nienawiść? Prawda czy fałsz? Co warto docenić w niepewnych czasach?”. Na tegoroczny konkurs wpłynęły 736 prace, nadesłane przez ponad 400 artystów z 71 krajów świata – z Chin, Tajwanu, Argentyny, Uzbekistanu, Filipin, Mongolii i wielu innych.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Artyści zastanawiali się nad poniższymi kwestiami: Ostanie miesiące upływają nam pod znakiem ciągłej niepewności. Ludzkie życie jednostkowe, jak i życie całych społeczeństw przestało być przewidywalne. Przechodzimy od kryzysu do kryzysu, bez chwili przerwy. Jeszcze nie skończyła się pandemia, a już wybuchła wojna w Ukrainie. Cały czas narasta kryzys klimatyczny, nasilają się ekstrema pogodowe. Rzeczywistość wydaje się niestabilna, nieprzewidywalna, pełna chaosu i zamętu. Poszczególne społeczeństwa, jak i cała ludzkość musi stawiać czoła ciągłym wyzwaniom, zagrożeniom i katastrofom. Jak w takich trudnych czasach żyć i na nowo się odnaleźć? Co jest ważne? Co pomaga nadać jakiś sens temu, co się dzieje, czego doświadczamy i co przeżywamy? Jak odnajdywać nadzieję? Na czym się oprzeć i co wybrać? Za czym się opowiedzieć? Jakiego świata chcemy, w jakiej rzeczywistości chcielibyśmy żyć? W świecie opartym na zasadach miłości czy nienawiści, prawdy czy fałszu? Co warto docenić w tych niepewnych czasach?

Jury w składzie: Adam Niklewicz / artysta / North Haven, Connecticut, USA;  Mark Titchner / artysta / Londyn, Wielka Brytania; Małgorzata Augustyniak / historyk sztuki, wiceprezes zarządu AMS SA / Warszawa, Polska oraz Joanna Górska / artystka, kurator, dyrektor artystyczny Festiwalu Art Moves  / Toruń wyróżniło 6 prac, które zostaną pokazane na bilbordach w ramach Festiwalu Art Moves 2022.

Są to prace następujących artystów:

Michał Stachacz / Polska – zwycięzca konkursu:

Alireza Nosrati / Iran – praca wyróżniona:

Burak Sahin / Turcja – praca wyróżniona:

Galeria Rusz / Polska / Myśli:

 

Galeria Rusz / Polska / Przepowiednia:

Lex Drewinski / Niemcy / Polska:

Adam Niklewicz / USA:

Jury za najbardziej interesującą pracę uznało projekt Michała Stachacza z Polski i właśnie do niego powędruje Główna Nagroda Konkursu w wysokości 4000 PLN.

Zwycięska praca polskiego artysty Michała Stachacza bardzo interesująco i paradoksalnie oddaje ducha naszych obecnych, „ciekawych” czasów. Głównym motywem bilbordu jest ikoniczny obraz, który wszyscy znamy, czyli wschód słońca. Budzimy się, wstaje kolejny dzień, ale po bliższym przyjrzeniu się widzimy, że słońce nie jest standardowym słońcem, tylko fragmentem (kropką) ogromnego znaku zapytania. Nie mamy pewności, zastanawiamy się, co się wydarzy, co przyniesie ten nowy dzień. Może coś dobrego? Pojawia się nadzieja.

Warsztaty dla widzów festiwalu

Nie tylko artyści zmierzyli się z festiwalowym hasłem – do tworzenia będą mogli włączyć się również widzowie – w ramach Art Moves Workshop odbędą się warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dzięki którym odbiorcy będą mogli aktywnie włączyć się w festiwalowe działania.

W ramach tegorocznej edycji festiwalu zostaną pokazane prace 32 artystów z 12 państw świata. Lista dostępna jest na stronie: artmovesfestival.org/pl.

Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się 09.09.2022 o godz. 12 na Pl. Rapackiego w Toruniu. Będzie mu towarzyszyła akcja artystyczna Galerii Rusz.

Program festiwalu

  • 01.09 – 30.09 – ekspozycja prac artystów na citylightach, umieszczonych na przystankach MZK (całe miasto)

  • 01.09 – 30.09 – ekspozycja prac artystów na ekranie LED (ul. Polna 20)

  • 07.09 – 30.09 pokaz specjalny na słupie ogłoszeniowym (Pl. Rapackiego, przy Muzeum Uniwersyteckim)

  • 09.09 – 05.10 – ekspozycja prac artystów na bilbordach (Pl. Rapackiego, ul. Wały gen. Sikorskiego / CSW, ul. Reja/ Gagarina)

  • 09.09 godz. 12.00 – Otwarcie festiwalu, akcja artystyczna Galerii Rusz (Pl. Rapackiego)

  • 10.09 godz. 13.00 – Art Moves Workshop / warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych (przy Bramie Klasztornej, ul. Św. Ducha 2)

Honorowy patronat nad festiwalem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski. Festiwal został zrealizowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Gminy Miasta Toruń.

Partnerzy i patroni medialni: