Beck's stworzyło piwo dla silverów – dozwolone od 70. roku życia

Beck's stworzyło piwo dla silverów – dozwolone od 70. roku życia

Beck's Brewery wprowadza na rynek limitowaną edycję piwa, która jest przeznaczona wyłącznie dla osób powyżej 70. roku życia. Nowy produkt wyróżnia smak oraz design opakowań.

Znany niemiecki browar Beck’s rozpoczął kampanię przeciwko starzeniu się, w ramach której powstał produkt Beck's 70+. Firma chce dotrzeć z nowym piwem do odbiorców powyżej 70. roku życia, dlatego różni się ono od klasycznego browaru, zarówno smakiem, jak i designem. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nowy Beck’s zawiera więcej goryczy, ponieważ marka nie chce odbierać przyjemności z picia piwa, a zwróciła uwagę na to, że kubki smakowe osób dojrzałych są bardziej odporne na gorzki smak. Zmianie uległ również wygląd opakowania i zamiast klasycznej czerni wykorzystano kolor szary, który ma być definicją starzenia się. 

W ramach promocji powstała również parodia kultowej sceny McLovina z filmu „Superbad”.

– Wraz z nowymi zachowaniami w życiu codziennym dojrzałość nabiera innego znaczenia w dzisiejszym społeczeństwie. Idea dobrego starzenia się, która kiedyś ograniczała się do młodszego wyglądu, bez zmarszczek i siwych włosów, nabrała nowych znaczeń. Dziś dobre starzenie się to móc nadal cieszyć się wszystkimi najsmaczniejszymi doświadczeniami w życiu – w tym wspaniałym piwem. To dialog z ruchem kultury pro-aging, który rozumie, że wiek nie ogranicza ludzkich pragnień i aspiracji – powiedział Rodrigo Barbosa, dyrektor kreatywny w AKQA.

Beck’s będzie promować nowy produkt także podczas wydarzenia Gop Tun Festival, gdzie VIP-y powyżej 70. roku życia będą mogły spróbować limitowanej edycji napoju. Marka stworzyła również ograniczenia w kupnie piwa – w sklepie internetowym należy przesłać dokument potwierdzający ukończenie 70. roku życia, a w sklepach stacjonarnych okazać dowód tożsamości.

PS Amerykanie bojkotują markę piwa z powodu reklamy z udziałem transpłciowej influencerki

Reklama z udziałem transpłciowej influencerki i aktorki Dylan Mulvaney doprowadziła do tego, że koncern stojący za ulubionym piwem amerykańskich konserwatystów zaliczył spadek akcji o ponad 5 proc. Co więcej, sprowokowała nawet samego Kida Rocka, który postanowił chwycić za broń.

PS 2 Silverzy w digitalu i nie tylko

W Polsce mamy ok. 14 mln osób w wieku 50+, o których często zapomina się, planując działania marketingowe. Jak funkcjonuje „silver generation”? Dla których marek jest to idealna grupa docelowa i jak się z nią komunikować?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij