Rośnie konkurencja dla Twittera. Instagram pracuje nad nową aplikacją

Rośnie konkurencja dla Twittera. Instagram pracuje nad nową aplikacją

Instagram pracuje nad aplikacją tekstową, która ma dawać możliwość tworzenia postów podobnych do tych na Twitterze. Premiera prawdopodobnie w czerwcu br.

fot. ICYMI

Pierwsze informacje na temat aplikacji przekazała w swoim biuletynie Lia Haberman, która udostępniła slajd przypominający fragment prezentacji marketingowej nowego produktu. Wizualnie, nowa aplikacja wygląda jak połączenie Twittera i Instagrama. Na screenie nie widać nazwy platformy, ale według autorki roboczo nazwano ją „P92” lub „Barcelona”.

Platforma ma być połączona z Instagramem tak, by użytkownicy mogli używać tego samego hasła i nazwy profilu oraz aby na koncie pozostali Ci sami obserwatorzy. Zsynchronizowane mają być także opisy, tzw. bio. Ponadto, użytkownicy innych aplikacji Meta będą mogli wyszukać nasz profil czy wchodzić z nami w interakcję. Prawdopodobnie dzięki temu, że Meta, wraz z innymi firmami technologicznymi testuje ActivityPub, nowa platforma ma być kompatybilna z aplikacjami takimi jak np. Mastodon.

Możliwości, jakie ma dać platforma to m.in. publikowanie postów do 500 znaków z załączonymi linkami, zdjęciami czy filmami długości do 5 minut oraz angażowanie się w dyskusję, dzięki polubieniom, odpowiedziom i repostowaniu. 

Jeśli chodzi z kolei o kwestie kontroli twórcy oraz bezpieczeństwa konta to aplikacja pozwoli na zarządzanie odpowiedziami i wzmiankami o koncie, np. możliwość blokowania i zgłaszania spamu oraz zabezpieczenie konta w postaci weryfikacji dwuetapowej. Dodatkowo, zablokowane na Instagramie profile oraz wybrane tam ukryte słowa również mają zostać przeniesione na nową platformę. Wytyczne społeczności także mają pozostać takie, jak w serwisie Instagram.

Twitter będzie miał problem?

Stan Twittera stale się pogarsza i z pewnością platforma staje się coraz mniej atrakcyjna dla użytkowników. Głośne przejęcie firmy przez Elona Muska, który rozpoczął swoje zarządzanie od zwolnień czy szereg innych kontrowersyjnych decyzji przedsiębiorcy (np. zniesienie blokady dla rosyjskich kont rządowych i mediowych w trakcie trwania wojny w Ukrainie) sprawiają, że Twitter raczej traci niż zyskuje. 

W tym czasie wzrosła popularność takich aplikacji jak Mastodon czy Bluesky, jednak nowa propozycja od Instagrama wydaje się być atrakcyjna, głównie ze względu na możliwość wykorzystania dotychczasowych zasobów w postaci obserwujących profil. Użytkownicy Instagrama odchodzą też powoli od publicznego publikowania postów i wiele aktywności przeniosło się na czat, dlatego pomysł tym bardziej może okazać się strzałem w dziesiątkę.

PS Instagram testuje możliwość tworzenia naklejek dzięki AI

Instagram pracuje nad stworzeniem narzędzi wykorzystujących generatywne AI. Jednym z nich ma być generator naklejek, które użytkownicy będą mogli stworzyć na podstawie komend tekstowych.

PS 2 Meta pomoże usunąć intymne zdjęcia, które wyciekły do internetu

„Take it Down” to narzędzie umożliwiające usunięcie z internetu intymnych zdjęć, które zostały udostępnione bez wiedzy lub zgody właściciela. Rozwiązanie powstało z myślą o nastoletnich użytkownikach Instagrama i Facebooka.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij