Rimmel Lasting Finish 25H Nude - case study kampanii digitalowej

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Rimmel Lasting Finish 25H Nude - case study kampanii digitalowej

226 000 wyświetleń na YouTube, 116 294 odsłon aplikacji konkursowej i aż 17 236 zgłoszeń - takie efekty przyniosła aktywacja konkursowa przygotowana dla marki Rimmel. Dane mówią same za siebie – przyszłość samplingu mieści się w digitalu.

W pierwszym kwartale 2015 roku marka Rimmel wprowadziła na polski rynek nową linię kosmetyków Lasting Finish 25H Nude. Launchowi produktów brandu towarzyszyła szeroko zakrojona kampania ATL w telewizji i prasie. Finalnym elementem strategii promocyjnej stała się precyzyjnie zaplanowana akcja digitalowa, do której zaproszone zostały szczególnie popularne wśród konsumentek vlogerki beauty.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Najważniejszym celem aktywacji konkursowej było precyzyjne dotarcie z samplingiem nowego produktu. Od dawna wiadomo, że jego tradycyjne formy przestały się sprawdzać, zatem głównym wyzwaniem było wdrożenie nowego mechanizmu, który pozwoliłby skutecznie zaangażować użytkowników portali społecznościowych na szeroką skalę.

Zamiast skupić się na produkcie, skierowano uwagę w stronę konsumenta – i to z myślą o nim powstała aplikacja konkursowa „Rimmel 4 Party Make Up”. Wysokiej efektywności tak przemyślanej strategii nie sposób porównać z rezultatami, które dają inne metody dotarcia do grupy docelowej. Sukces kampanii digitalowej marki Rimmel pokazuje, że niestandardowe podejście do samplingu produktu może przynieść najlepsze rezultaty.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij