Netizens dla Twittera: innowacyjny zegar z kukułką

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Netizens dla Twittera: innowacyjny zegar z kukułką

Dużym zainteresowaniem na tegorocznych targach dmexco w Kolonii cieszyło się stoisko Twittera. Niemiecka ConceptX Gruppe, odpowiedzialna za jego przygotowanie, powierzyła stworzenie jednej z głównych atrakcji firmie Netizens.

Agencje mają już na koncie kilka wspólnych sukcesów, dlatego też interaktywny dom produkcyjny Netizens podjął się realizacji projektu w oparciu o ideę ConceptX.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Nietypowy zegar z kukułką nawiązywał wyglądem do szaty graficznej popularnego portalu społecznościowego. Sposób działania również zaskakiwał - kukułka regowała nie na pełne godziny, ale na tweety uczestników targów. Wszystko dzięki platformie Raspberry Pi, która “nasłuchiwała” nadchodzących tweetów i sterowała mechanizmem. Aby wywołać kukułkę wystarczyło umieścić na Twitterze post z hasztagiem #meetandtweet. Wszystkie otagowane w ten sposób tweety sumował licznik umieszczony z przodu zegara. Co więcej, na ekranie połączonym z instalacją wyświetlała się ich treść.

Dmexco to wiodące międzynarodowe targi branży rozwiązań cyfrowych, odbywające się we wrześniu każdego roku w Kolonii. Wydarzenie gromadzi setki wystawców i odwiedzających. W tegorocznej, szóstej edycji, na dmexco zaprezentowano największe, najbardziej spektakularne osiągnięcia w dziedzinie marketingu online.

Netizens Digital Innovation House to interaktywny dom produkcyjny działający w obszarach: online advertising, mobile, interactive installations i software. Tworzy go zespół specjalistów, którzy opracowują innowacyjne rozwiązania łączące światy on-line i off-line oraz realizują projekty informatyczne na dużą skalę. Z usług Netizens korzystają marki, agencje reklamowe i działy IT w Polsce i na świecie, m.in. Saint-Gobain, Leroy Merlin, Lexus, WSiP, Concept X, Peppermint.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij