Witold Kempa (Netizens): Art+Bits - festiwal dla głodnych inspiracji

Witold Kempa (Netizens): Art+Bits -  festiwal dla głodnych inspiracji

O inżynierii kreatywnej i Festiwalu Sztuki i Technologii Art+Bits, który odbędzie się w dniach 6 - 7 listopada w Katowicach, rozmawiamy z Witoldem Kempą - prezesem agencji interaktywnej Netizens, która jest współorganizatorem festiwalu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ile czasu zajęło przygotowanie i dopięcie programu Art+Bits?

Za krótko. Można było dużo więcej. Niemniej, pracujemy nad całością od ok. 5 miesięcy.

Kto i dlaczego powinien wybrać się na festiwal?

Fascynaci technologii, innowacji, sztuki płynącej z szeroko pojętej techniki, elektroniki, miłośnicy gadżetów, koneserzy animacji i instalacji nietuzinkowych. Każdy, kto choć raz złożył model technics Lego, który zadziałał… znajdzie dla siebie na pewno mnóstwo inspiracji. Dlaczego? Bo głód inspiracji, zapotrzebowanie na nowe idee, innowacje, umiejętność opisywania w briefach zjawisk w kierunku, których brand managerowie poszukują rozwiązań znajdzie na naszym festiwalu być może odpowiedź. Marki schodzą na poziom konsumenta, nadążają za nim obrazem na ścianie, komunikatem w telefonie, personalizacją przekazu w miejscu zakupu, interaktywną instalacją. Sztuka i technologia razem podpowiadają co jeszcze możemy dostać, jeśli skutecznie o to zapytamy.

Którą prezentację trzeba koniecznie zobaczyć?

Cóż, aby nikogo nie pominąć i nie urazić zapraszam na stronę festiwalu. Natomiast nie sposób nie wspomnieć o Ars Electronice, której członkowie zaprezentują niektóre ze swoich spektakularnych realizacji jak np. kilkadziesiąt quadrocopterów z podwieszonymi źródłami światła wykonujących zsynchronizowane ewolucje w powietrzu. Sam pomysł i wykonanie mnie powaliły:

Oprócz prezentacji odbędą się także warsztaty. Czego będzie można się podczas nich nauczyć?

Warsztatów mamy kilka i trudno byłoby zagłębiać się, dla przykładu, w meandry teorii dotyczącej podejścia do gromadzenia i przetwarzania danych celem ich artystycznego wizualizowania, więc podam bardziej trafiający do wyobraźni warsztat. Otóż można będzie się nauczyć i zrozumieć na czym polega druk 3D i czy prawdą jest, że już niedługo takie drukarki będą w stanie wydrukować pistolet korzystając ze schematów ściągnietych z sieci oraz proszku metalicznego stanowiącego zawartość “cartridge’a” drukarki. Ciekawe prawda? :)

Niesamowicie! Znane są już plany dotyczące następnej edycji?

Tak, jeszcze większe gwiazdy, jeszcze bogatsze instalacje i jeszcze więcej warsztatów. Poważnie jednak - póki co, nie zdradzamy planów, które pojawiły się w trakcie przygotowań do drugiej edycji. Na pewno będzie spektakularnie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij