Nagradzane animacje dostępne w wakacje online!

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Nagradzane animacje dostępne w wakacje online!

FUMI, jedno z najbardziej utytułowanych studiów animacji w Polsce, uruchomi dziś nowy cykl „Letnie Kino FUMI”.

Podczas każdego wakacyjnego piątku pod adresem www.fumikino.com, o godz. 18:00 będzie odbywała się premiera kolejnych krótkometrażowych filmów animowanych. Cykl rozpoczyna film „Drwal”, animacja w reżyserii Pawła Dębskiego, która zdobyła szereg nagród na festiwalach w Polsce i za granicą. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Postanowiliśmy stworzyć cykl „Letnie Kino FUMI”, ponieważ brakuje platformy do promowania rodzimych animacji niezależnych oraz krótkometrażowych, artystycznych form. Praca twórców podczas 6 lat istnienia FUMI została nagrodzona aż 67 nagrodami na całym świecie, czas pokazać tę twórczość szerszemu gronu odbiorców. Liczymy, że kanał ten zgromadzi ludzi głodnych nowych filmów, dzięki czemu będziemy mogli pokazywać rzeczy także spoza naszego studia. - powiedział Piotr Furmankiewicz, CEO Fumi Studio.

Repertuar na lipiec
03.07
Drwal, reż. Paweł Dębski
10.07
Tajemnica Góry Malakka, reż. Jakub Wroński
17.07
Ballada o Bezimiennym Joe, reż. Mateusz Heldwein
24.07
Łakomostwa Endemita, reż. Natalia Dziedzic
31.07
Zgrzyt, reż. Michał Mróz
Konstruktor, reż. Tessa Moult-Milewska 

FUMI to studio animacji założone w 2009 roku przez Piotra FUrmankiewicza i Mateusza MIchalaka. Ich głównym celem było wsparcie utalentowanych i kompletnie pomijanych przez rynek adeptów animacji w produkcji debiutów. Studio rozpoczęło swą działalność od realizacji krótkometrażowych filmów autorskich, które zostały świetnie przyjęte przez środowsko i przyniosły z miejsca deszcz nagród na polskich oraz zagranicznych festiwalach i konkursach. Laury te skupiły uwagę krytyków i, co ważniejsze, przetarły też drogi do produkcji coraz bardziej ambitnych i zaawansowanych prac, rozwoju pracowni, a co za tym idzie stopniowego poszerzania palety technik i środków wyrazu. Mimo, że studio nakierowane było na prace autorskie i artystyczne, które dzięki sprawnemu zarządzaniu dały FUMI pełną samowystarczalność i niezależność, zespół regularnie ze sporymi sukcesami kolaborował z klientami komercyjnymi, co na pewnym etapie zaowocowało wydzieleniem działu “Works” dedykowanemu reklamom i oprawom graficznym.

Kilkaset filmów reklamowych na przestrzeni 6 lat nie dziwi, szczególnie że... w tym niewielkim studio przy Puławskiej udało się do tej pory wyprodukować 12 krótkometrażowych, artystycznych filmów autorskich. W przygotowaniu są kolejne 4. W 2011 FUMI rozszerzyło zainteresowania o serie animacji dla dzieci i młodzieży. Do ich realizacji pozyskało partnerów nie tylko w kraju, ale i również poza Polską, gdzie marka FUMI coraz częściej jest wymieniana jako synonim najlepszej polskiej animacji. 39 odcinków zrealizowanych, dwie serie w przygotowaniu. W fazie developmentu znajdują się już 3 filmy pełnometrażowe - fabularyzowany dokument, opowieść skierowana do widowni familijnej, oraz wyrafinowany film artystyczny w technice rotoskopingu. 

Dzięki pracy utalentowanych scenarzystów, reżyserów, animatorów, plastyków i muzyków w swej krótkiej historii FUMI zebrało już 67 (!) nagród na najważniejszych festiwalach w Polsce i za granicą. Dwa razy filmy tych skromnych, energicznych twórców dostawały się do oficjalnej selekcji oskarowej.

W 2012 r., FUMI Studio za swoją działalność producencką otrzymało nagrodę dla Najlepszego Producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych 52 Krakowskiego Festiwalu Filmowego, ufundowaną przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. Więcej informacji na stronie.

Kilka przykładów zakończonych produkcji:

Filmy autorskie:

 • Paweł Dębski „Drwal”; rok produkcji 2010 (12 nagród i wyróżnień w tym RTP2 Onda Curta Award na Festiwalu Filmów Animowanych Cinanima 2011 w Portugalii oraz Srebrny Lajkonik w kategorii najlepszej polskiej animacji na 52. Krakowskim Festiwalu Filmowym 2012)
 • Mateusz Heldwein „Ballada o Bezimiennym Joe”; rok produkcji 2010
 • Michał Mróz „Zgrzyt”, rok produkcji 2010 (5 nagród i wyróżnień w tym Grand Prix na XIX międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych im.Ireneusza Radzia „PUBLICYSTYKA 2012” oraz Grand Prix Głównego Jury na 6.Offeliadzie – Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Amatorskich i Niezależnych 2015)
 • Jakub Wroński „Tajemnica góry Malakka”; rok produkcji 2011 (19 nagród i wyróżnień w tym Nagroda dla najlepszej animacji 2d na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Banjaluka 2012 w Serbii oraz Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich dla najlepszego filmu animowanego na 30.Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! 2012)
 • Tessa Moult-Milewska „Konstruktor”; rok produkcji 2011 (4 nagrody i wyróżnienia w tym Nagroda Specjalna 29.Międzynarodowego Festiwalu Filmowego dozwolone do 21/UPTO21 2012 oraz Wyróżnienie w Konkursie Kina Nowej Formy na Solanin Film Festival 2012)
 • Wojciech Wojtkowski „Ex Animo”; rok produkcji 2013 (6 nagród i wyróżnień w tym Grand Prix w kategorii filmu animowanego na Rhode Island International Film Festival 2013 oraz Brązowa Kreska za osiągniecia indywidualne na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2014)
 • Agnieszka Burszewska „Kamienica”; rok produkcji 2013 (Wyróżnienie na 9. Athens Animfest 2014 w Grecji)
 • Aleksandra Brożyna „Gruby i Chudy”; rok produkcji 2013
 • Piotr Dumała „Hipopotamy”; rok produkcji 2014 (5 nagród i wyróżnień w tym Grand Prix na 13. Countryside
 • Animafest Cyprus- Views of the World 2014 oraz Srebrny Lajkonik dla reżysera najlepszego filmu animowanego na 54.Krakowskim Festiwalu Filmowym 2014)
 • Natalia Dziedzic „Łakomstwa Endemita”; rok produkcji 2014 Serie dla dzieci:
 • Piotr Furmankiewicz, Magdalena Gałysz „Przedszkolaki” (13 odcinków); rok produkcji 2012/2013
 • Piotr Furmankiewicz, Magdalena Gałysz „Przedszkolaki” (26 odcinków); rok produkcji 2014 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij