Jak mobile zmienia biznes? [raport + infografika]

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Jak mobile zmienia biznes? [raport + infografika]

W Polsce ruch mobilny stanowi już ponad 50% całego ruchu w Internecie. Nic dziwnego, skoro 13 mln Polaków posiada smartfona. Coraz większa powszechność urządzeń mobilnych zmienia nasze codzienne zwyczaje i zachowania, także te zakupowe.

Warto mieć na uwadze, że tego trendu w kierunku coraz większej mobilności już się nie zatrzyma, a firmy zwyczajnie muszą za tym nadążać. Najważniejsze trendy i inspiracje w tym zakresie przedstawia agencja Bluerank w raporcie ,,Mobile w biznesie”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Mobile zmieniło nasze zachowania jako konsumentów

Już ¼ internautów kupuje mobilnie. Polacy doceniają zakupy mobilne ze względu na wygodę i możliwość oszczędzania. W sumie stanowią one już ok. 10% wszystkich transakcji w Polsce, a 40% mobilnych Polaków przynajmniej raz zapłaciło telefonem. Okazuje się także, że jedno urządzenie nie wystarcza i statystyczny internauta korzysta z 1,6 urządzenia podczas robienia zakupów. Osoby rozpoczynające proces zakupowy od urządzenia mobilnego, zazwyczaj finalizują zakup na komputerze. Wynika z tego, że urządzenia mobilne pełnią rolę swoistych wystaw sklepowych, na których wygodnie można przejrzeć ofertę danego sklepu.

Rosną wydatki na reklamę mobilną

Warto zwrócić uwagę, że w ciągu ostatniego roku ilość sesji z urządzeń mobilnych na całym świecie wzrosła o 20%, z kolei współczynnik konwersji dokonywanych za pomocą tych urządzeń wzrósł o blisko 30%. Wraz za tym rosną globalne wydatki na reklamę mobilną. W 2015 roku wydano na nią ponad 68 miliardów dolarów. Szacuje się, że w 2019 roku będzie to prawie 200 miliardów dolarów! Co ciekawe w USA wydatki na reklamę mobilną już przewyższyły te ponoszone na reklamę na desktopie.

Mobile w Polsce

Niestety w Polsce tylko 5% firm posiada strony dostosowane do wyświetlania na smartfonach czy tabletach. Ważne jednak, że blisko połowa właścicieli polskich firm twierdzi, że w najbliższym czasie wdroży rozwiązania mobilne. Jest to istotne również ze względu na nowy algorytm Google, który od 21 kwietnia 2015 roku premiuje strony dostosowane do urządzeń mobilnych, plasując je wyżej w wynikach wyszukiwania.

Ogromny potencjał Internet of Things

To jeden z ciekawszych trendów. Szacuje się, że do 2020 roku na świecie będzie ok. 20 mld urządzeń połączonych z Internetem, które będą w stanie komunikować się ze smartfonem oraz między sobą. Blisko 14% Polaków deklaruje, że już korzysta z inteligentnych urządzeń do domu, z kolei 41% pytanych twierdzi, że rozważa skorzystanie z nich w najbliższej przyszłości. Coraz popularniejsze stają się także beacony, które znajdują powszechne zastosowanie m.in. w galeriach handlowych.

Zachęcamy do zapoznania się z infografiką.

Więcej danych o potencjale mobile, w tym m.in. o aplikacjach mobilnych, Internet of Things oraz beaconach w raporcie Mobile w Biznesie | Bluerank.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij