10 powodów, dla których warto wziąć udział w festiwalu art+bits

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
10 powodów, dla których warto wziąć udział w festiwalu art+bits

1. Ekstraklasa wizualizacji danych - największe nazwiska ze świata wizualizacji danych w jednym panelu? Tylko podczas art+bits: autor podcastu Data Stories Moritz Stefaner, Stefanie Posavec znana z projektu Dear Data oraz Studio NAND z Berlina. Stefanie i NAND poprowadzą również warsztaty.

2. Seminarium Lva Manovicha

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Osoby wychowane na Języku nowych mediów mają niepowtarzalną okazję, by przedyskutować założenia analityki kulturowej bezpośrednio z pionierem tej dyscypliny, Lvem Manovichem, który oprócz wykładu przeprowadzi w Katowicach specjalne seminarium, odkrywając przed uczestnikami kuchnię cyfrowej humanistyki.

3. Czy idea smart cities umarła?

Tak twierdzi kolejny gość przygotowanego wraz z Magazynem Miasta cyklu spotkań z najważniejszymi badaczami inteligentnych miast. Tym razem Katowice odwiedzi Dietmar Offenhuber związany z MIT MediaLab i Northeastern University w Bostonie, który poprowadzi wykład i spotkanie dyskusyjne w formie seminarium.

4. Klasyki sztuki nowych mediów

"Sztuka nowych mediów przypomina mitologicznego Feniksa: wszyscy wiedzą, że istnieje, ale nikt nie wie, gdzie się znajduje". Inaczej jest w Katowicach, gdzie powstała pionierska publikacja nt. historii sztuki nowych mediów. Premierę tej unikatowej książki przygotowanej przez 25 czołowych polskich teoretyków mediów uświetni panel dyskusyjny z udziałem m.in. Ryszarda W. Kluszczyńskiego i Ewy Wójtowicz.

5. Spotkania warsztatowe

Warsztaty są świetną okazją, by uczyć się od najlepszych inżynierów i projektantów. Wśród prowadzących znajdują się m.in. Stefanie Posavec, Studio NAND, Szymon Kaliski. Poruszane tematy obejmują wizualizację danych, data storytelling, projektowanie interakcji, eksperymenty z generatorami dźwięków i kreowanie wirtualnej rzeczywistości.

6. Design spekulatywny

Niewiele w Polsce poświęca się miejsca designowi spekulatywnemu. Festiwal będzie świetną okazją do nadrobienia zaległości – do Katowic przyjedzie Anab Jain, dyrektorka londyńskiego studia Superflux, Simone Rebaudengo, projektant interakcji z Szanghaju oraz Jakub Koźniewski z polskiego kolektywu panGenerator.

7. 2 wystawy prezentujące eksperymenty technologiczne

Oprócz wystawy głównej prezentującej eksperymentalne prace twórców ze świata, pokazane zostaną najciekawsze dyplomy oraz realizacje z polskich uczelni artystycznych i projektowych.

8. Sculpture i afterparty Biura Dźwięku Katowice

Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie duet twórców audiowizualnych Sculpture: Dan Hayhurst (muzyka) i Reuben Sutherland (animacje). Ich performanse są amalgamatem wielu technik i nurtów: muzyki elektronicznej, sztuki kinetycznej, komiksowej, abstrakcyjnych animacji, technik manipulacji materiałem przez cięcia i montaż, samplingu, aleatoryzmu, programowania algorytmicznego i improwizacji na żywo.

9. Katowice i nowa siedziba Akademii Sztuk Pięknych

Pomiędzy wydarzeniami festiwalowymi warto znaleźć chwilę, żeby zobaczyć, jak zmieniły się w ostatnich latach Katowice. Festiwal odbędzie się w nowym obiekcie Akademii Sztuk Pięknych, można też odwiedzić strefę kultury, czyli Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Muzeum Śląskie i siedzibaę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

10. A wszystko to całkowicie za darmo...

Trudno byłoby w to uwierzyć uczestnikom festiwali i konferencji z innych krajów – we wszystkich wspomnianych wydarzeniach w Katowicach można wziąć udział, nie wydając złotówki (ani dolara).

 

autor: Karol Piekarski

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij