Seniorzy blogują!

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Seniorzy blogują!

Grupa wiekowa 60+ to także aktywni internauci, jednak miejsc stworzonych w sieci specjalnie dla nich wcale nie ma wiele. Jest za to CafeSenior.pl, a którym trwa konkurs na blogi 60+

Portal wraz ze stowarzyszeniem Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” postanowił połączyć działania online i offline organizując ogólnopolską akcję „Seniorzy blogują”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Projekt „Seniorzy blogują” to wspólna akcja portalu CafeSenior.pl i Stowarzyszenia Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”. – Chcemy zachęcić osoby 60+ do aktywności twórczej i pełnego wykorzystywania możliwości, jakie daje internet. Postanowiliśmy zorganizować konkurs i warsztaty, by zmotywować seniorów do uczenia się nowych rzeczy, rozwijania swoich pasji i talentów – mówi Anna Błaszkiewicz z „Koncentratu”. – Naszym konkursem dajemy osobom z pokolenia naszych rodziców i dziadków możliwość  wyrażenia opinii o otaczającym świecie, opowiedzenia o swoich zainteresowaniach. Uczestnikami mogą być osoby w wieku 60+, jednak do śledzenia wyników oraz czytania notek konkursowych zachęcamy wszystkich internautów. Jesteśmy przekonani, że notki konkursowe nie będą ustępowały atrakcyjnością tym z najbardziej poczytnych blogów. – dodaje Robert Zabłocki, wydawca Cafesenior.pl

W konkursie może wziąć udział każdy, kto ukończył 60 lat. Wystarczy wymyślić temat bloga i napisać pierwszy tekst, który mógłby zostać na nim opublikowany, a później wysłać swoje zgłoszenie za pośrednictwem strony www.cafesenior.pl/konkurs. Prace konkursowe ocenią jurorzy – pisarka Sylwia Chutnik, blogerka Arlena Witt i historyk literatury prof. Michał Kuziak z Uniwersytetu Warszawskiego. Dziesięć osób otrzyma własne spersonalizowane blogi, a na podstawie kilku opublikowanych notatek jurorzy  zadecydują, do kogo trafią atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. laptop Dell Inspiron, smartfony MyPhone Halo X, gadżety od firmy Microsoft oraz specjalne konta do monitoringu internetu od  Monitori.

Regulamin konkursu i wszystkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.cafesenior.pl/konkurs.

W ramach projektu odbyły się również bezpłatne warsztaty pisarskie dla osób, które myślą o założeniu własnego bloga albo już go prowadzą, a szukają inspiracji i motywacji do dalszej pracy. To zajęcia zarówno dla początkujących, którzy chcą zdobyć nową wiedzę, jak też dla nieco bardziej zaawansowanych, którzy potrzebują praktycznych wskazówek. Przy kawie, w przyjaznej atmosferze, można było poćwiczyć umiejętność pisemnego wyrażania swoich myśli i emocji w sposób jasny i ciekawy, poeksperymentować z formą i popracować nad stylem swoich tekstów.

Warsztaty odbyły się w Łodzi, Poznaniu i Warszawie, ale już dziś organizatorzy starają się o kolejne edycje. Na forach i na Facebooku widać ogromne zainteresowanie.

Seniorzy dopytują: „Kiedy Kraków, Szczecin, Krosno, Białystok?” 

Projekt realizowany jest przez portal CafeSenior.pl i Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”.

Sponsorami konkursu i warsztatów są firmy MyPhone, Monitori oraz Microsoft.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: www.cafesenior.pl/konkurs

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij