Miej zielone serce zamiast zielonego pojęcia!

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Miej zielone serce zamiast zielonego pojęcia!

Świnia jest mądrzejsza od psa, krowa cieszy się z rozwiązanego problemu, a kura jest w stanie oddać życie, żeby obronić swoje potomstwo. Nie mieliście o tym zielonego pojęcia? Szkoda, bo może wtedy myślelibyście o tych zwierzętach z większą… miłością.

Dlatego właśnie organizacja CIWF Polska z okazji walentynek przygotowała „zielone serce” dla wszystkich i zostawiła swój zielony znak w całym mieście.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Miej serce dla zwierząt!” – mówi organizacja CIWF Polska i z okazji walentynek, czyli święta miłości, przypomina, że wszystkie zwierzęta, także takie jak krowy, świnie czy kury, powinniśmy traktować dobrze i z szacunkiem. Tuż przed walentynkami w całej Warszawie pojawiły się namalowane na chodnikach zielone serca.  Dlaczego akurat zielone? Małgorzata Szadkowska z CIWF Polska podpowiada: „Zielony to kolor naszej organizacji i nasze logo. Ale zielony to przecież też kolor, który kojarzy nam się z harmonią, naturą, trawą i zwierzętami pasącymi się na niej”.

Czy wszystkie zwierzęta wypasają się jednak na zielonej trawie? CIWF Polska przypomina, że niestety nie. W Polsce wielkoprzemysłowych ferm mamy już ponad 800 i większość zwierząt, które hodujemy w kraju, pochodzi niestety z takich miejsc. „To niewyobrażalne, maszynowe wręcz produkowanie naszego jedzenia i często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak to wygląda. A wygląda to źle: mówimy o zwierzętach, które mogą odczuwać ból, stres i strach, a żyją w zamknięciu, stłoczone z innymi osobnikami, bez dostępu do światła, trawy czy pastwiska” – dodaje Szadkowska.

Zwierzęta hodowlane, takie jak świnie, krowy, króliki czy kury odczuwają przeróżne emocje, są inteligentne i tworzą skomplikowane sieci relacji z innymi zwierzętami. Co roku jednak na potrzeby człowieka zabijane są ich gigantyczne ilości. W samej tylko Polsce ginie prawie 900 000 000 zwierząt rocznie i większość z nich hodowana jest na wielkoprzemysłowych fermach podobnych do metalowych hangarów.

Co można więc zrobić, żeby pomóc zwierzętom hodowlanym?

CIWF Polska namawia do dokonywania codziennych, mądrych wyborów konsumenckich i wybierania produktów, które pochodzą z mniejszych hodowli, zamiast tych z megaferm. W przypadku jajek system jest prosty i dobrze znany Polakom: należy wybierać jajka z numerem 0 lub 1. W przypadku mięsa, np. z kurczaka: warto zapłacić więcej za tego z małej hodowli, zjeść go rzadziej, ale lepszej jakości (badania pokazują, że takie mięso zawiera nawet 50% tłuszczu mniej i więcej kwasów omega-3). Warto też zmniejszyć ilość mięsa i produktów pochodzących od zwierząt w swojej diecie, a jeść więcej warzyw i kasz.

A dla tych, którzy chcą się pochwalić swoją miłością do zwierząt, organizacja przygotowała fotoprzewodnik, jak szybko zrobić #zieloneserce origami. Instrukcja znajduje się na stronie www.ciwf.pl/walentynki

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij