Zawód youtuber #2: Włodek Markowicz, Szymon Rączka

Zawód youtuber #2: Włodek Markowicz, Szymon Rączka

Drugi odcinek „Zawód youtuber” skupiony jest wokół postaci Włodka Markowicza – potrójnego laureata konkursu Blog Roku 2015 oraz Szymona Rączki z kanału Handimania. Podczas rozmowy poruszyliśmy takie aspekty jak początki ich kariery jako twórców YouTube oraz ich plany na przyszłość.

Dyskutowaliśmy także o tym, jakie cechy musi posiadać twórca video, aby osiągnąć sukces i jak może zarabiać tworząc swój kanał.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Szymon Rączka to „połowa” kanału Handimania. Wraz z żoną Manuelą tworzą jeden z najlepszych kanałów DIY na świecie. Ich filmy na kanale Handimania obejrzano ponad 117 milionów razy. Małżeństwo prowadzi również polską wersję kanału o nazwie „Handimania Polska”. Byli gośćmi takich programów jak „Pytanie na Śniadanie” czy „Dzień dobry TVN”. O ich materiałach DIY mówiona także w amerykańskim programie Today Show. Współpracowali z takimi markami jak: Red Bull, Ikea czy Lidl Polska.

Włodek Markowicz swoją karierę na YouTube rozpoczął współprowadząc kanał „Lekko Stronniczy”. W 2015 roku rozpoczął działania na własną rękę, tworząc m.in. kultowe już materiały video takie jak „Kropki”, które do dziś obejrzało ponad milion osób. W marcu 2016 roku, Włodek otrzymał potrójne wyróżnienie podczas „Blog Roku 2016” w kategoriach: Vlog, Twórca Video oraz nagrodę Grand Prix całego konkurs. Włodek Markowicz jest jedną z najciekawszych postaci polskiej sceny YouTube, tworząc jedne z najlepszych treściowo i produkcyjnie materiałów video w Polsce.

„Zawód youtuber” to projekt realizowany przez Magdalenę Daniłoś na jej kanale YouTube, którego celem jest pokazanie polskiej sceny YouTube od kuchni. Marketerzy mają ogromne obawy prze rozpoczęciem komercyjnej współpracy z twórcami video w Polsce. Dzięki tym wywiadom wiele niejasnych do tej pory aspektów współpracy youtuberów z markami staje się bardziej przejrzystych. W wywiadach konfrontowane są ze sobą zawsze stanowiska dwóch twórców realizujących zupełnie różne od siebie treści.

Poprzedni odcinek „Zawód youtuber” obejrzysz tutaj.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij