Dobry wzrok na całe życie - efekty kampanii i badanie skuteczności działań Digital OOH

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dobry wzrok na całe życie - efekty kampanii i badanie skuteczności działań Digital OOH

DOOH działa – taki wniosek nasuwa się po interpretacji wyników kampanii „Dobry wzrok na całe życie” zaplanowanej dla marki ACUVUE® przez dom mediowy OMD. Badanie efektów kampanii zrealizowanej na nośnikach Screen Network udowodniło, że DOOH stanowi skuteczne medium dla działań marketingowych.

Kampania edukacyjna Dobry wzrok na całe życie” przeprowadzona w ramach programu ACUVUE® Eye Health Advisor® przez firmę Johnson&Johnson Poland Sp. z o.o. , ruszyła w połowie września i trwała do końca października. Oprócz TV, prasy, internetu, OOH wykorzystano w niej po raz pierwszy w Polsce na taką skalę media digital OOH. 15 tys. nośników w 446 lokalizacjach wygenerowało według szacunków ponad 37 mln kontaktów z reklamą.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Aby ocenić skuteczność tych działań, po zakończeniu kampanii dział badań OMD przeprowadził jej ewaluację. Celem badania był m.in. pomiar efektywności ekranów DOOH w kampanii multimedialnej oraz przyrostów wskaźników wśród osób wystawionych na reklamę Digital OOH w porównaniu z tymi nie mającymi z nimi kontaktu.

- Sieć nośników DOOH w Polsce rozwija się dynamicznie, szczególnie segment Indoor. Duży potencjał ilościowy nie przynosi jeszcze odpowiedniego poziomu wydatków reklamodawców. Jedną z przeszkód na drodze do częstego wykorzystania Digital OOH jest brak badań potwierdzających jego efektywność. Wyniki ewaluacji kampanii OMD pokazują, że była to kampania widoczna i skuteczna oraz niezwykle efektywna kosztowo – mówi Magdalena Mussmann, deputy buying director OMD.

O skuteczności kampanii reklamowej na ekranach Screeen Network świadczy 46% osób z grupy badawczej, które natknęły się na informacje o akcji „Dobry wzrok na całe życie”. W grupie ankietowanych będących poza zasięgiem ekranów Screen Network wskaźnik ten był dużo niższy i wynosił 28%. Głównym źródłem informacji o akcji „Dobry wzrok na całe życie” była telewizja (50%) oraz ekrany emitujące reklamy w sklepach, na stacjach paliw czy dworcach (31%). Wynik osiągnięty dla ekranów DOOH jest bardzo dobry, zważywszy na ich niski udział w budżecie kampanii reklamowej. Badanie pokazało także, że ekrany DOOH przyciągają uwagę – potwierdziło to 86% osób, które zauważyło kampanię reklamową ACUVUE® właśnie w tym medium.

- Cieszymy się, że jako pierwsi przeprowadziliśmy to badanie i jesteśmy w stanie zaprezentować dowody na to, że kampanie DOOH działają. Będziemy kontynuować i rozwijać badania, żeby usatysfakcjonować naszych Klientów i dostarczyć niezbitych dowodów, że warto wykorzystywać DOOH jako medium reklamowe – mówi Marcin Boruta, CEO Screen Network.

Dane nt. badania:

  • Realizacja terenowa październik 2012
  • Metoda PAPI (paper and pencil interview) – wywiady z przechodniami w wybranych lokalizacjach
  • Osoby w wieku 18-40 lat
  • Próba reprezentatywna ze względu na płeć i wiek dla populacji Polski
  • N=202 Grupa badawcza
  • N=101 Grupa kontrolna

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij