Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (17.06-23.06.16)

Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (17.06-23.06.16)

Jak małżeństwo Krzysztofa i Solange Olszewskich dorobiło się 1,39 mld złotych, dlaczego byli pracownicy Apple’a produkują ramki do tablic rejestracyjnych i jak Spotify zamierza zarabiać na użytkownikach? Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

Na zdjęciu (od lewej): Joseph Fisher, Bryson Gardner & Brian Sander, współzałożyciele Pearl | fot. materiały prasowe

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Tę rodzinną firmę zna cały świat. Polski Solaris od lat zdobywa światowe rynki

Na liście Forbesa zajmują 10 miejsce, a ich majątek szacowany jest na 1,39 mld złotych. Mowa o małżeństwie Krzysztofa i Solange Olszewskich, którzy stoją na czele Solaris Bus & Coach, firmy produkującej autobusy i tramwaje. Dziś ich przedsiębiorstwo warte jest półtora miliarda złotych, a maszyny z ich fabryk jeżdżą po ulicach 29 państw. Jak Krzysztof i Solange Olszewscy zbudowali finansowe imperium?

czytaj więcej >

2. Byli pracownicy Apple’a biorą się za motoryzację. Produkują ramki do tablic rejestracyjnych

Bryson Garnder, Joseph Fisher i Brian Sander pracowali dla Apple’a przez mniej więcej 10 lat do 2013 roku. Rzucili wówczas posady w korporacji i założyli własny biznes. Pearl, o którym mowa, działa w branży motoryzacyjnej i produkuje tablice rejestracyjne z wmontowanymi kamerami cofania. Są one kompatybilne z aplikacją mobilną, dzięki czemu kierowcy mogą zobaczyć na ekranie smartfona co dzieje się przed maską i za bagażnikiem pojazdu.

czytaj więcej >

3. Spotify ma już 100 mln użytkowników. Jak zamierza na nich zarobić?

To już pewne. Ze Spotify korzysta 100 milionów użytkowników, czyli o 25 milionów więcej w porównaniu do ubiegłego roku. Niemniej serwis muzyczny ze Szwecji wciąż jest nierentowny. Wkrótce jednak ma się to zmienić. Przedstawiciele firmy zapowiedzieli, że będą coraz bardziej koncentrować się na sprzedaży reklam, szczególnie, że ten sposób generowania przychodu ma się w ich przypadku coraz lepiej.

czytaj więcej >

4. Fundacja Zuckerbergów inwestuje w Andela. Będą szukać programistów w Afryce

Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan założyli pod koniec ubiegłego roku fundację Chan Zuckerberg Initiative. Kilka dni temu organizacja ta zrealizowała pierwszą inwestycję. Wpompowała 24 miliony dolarów w Andela, startup, który poszukuje w Afryce utalentowanych programistów, szkoli ich i pomaga im znaleźć zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach.

czytaj więcej >

5. Czatuj muzyką. Polska aplikacja Feat. umili rozmowy na Facebooku

Facebook Messenger służy zwykle do wysyłania wiadomości tekstowych, przesyłania zdjęć i dokumentów. Polacy chcą rozszerzyć jego możliwości. Stworzyli więc dedykowaną mu aplikację Feat., dzięki której można także dzielić się ze znajomymi fragmentami utworów muzycznych, cytatów z filmów i gier. Ponoć ma być to lepszy sposób wyrażania siebie. Czy przypadnie do gust internautom z całego świata?

czytaj więcej >

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij