Festiwal Sektor 3.0

Festiwal Sektor 3.0

26 kwietnia rusza rejestracja na festiwal Sektor 3.0 - największe w Polsce wydarzenie poświęcone wykorzystaniu nowych technologii w działaniach społecznych. Spotkanie odbędzie się 30 i 31 maja w Warszawie. Uczestników czekają dwa dni wypełnione warsztatami i seminariami przygotowanymi przez blisko 60 znawców trendów oraz speców od nowych technologii z różnych stron świata. „Sektor” będzie też okazją do przetestowania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, między innymi technologii Hololens czy programowania z wykorzystaniem robotów.

W festiwalu „Sektor 3.0” mogą wziąć udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, startupów, administracji publicznej i nauki. Liczba miejsc jest ograniczona do 600, a o udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszenia. Link do rejestracji. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny.

Osoby, które znajdą się na liście uczestników, pierwszego dnia spotkają się z ekspertami z kilkunastu krajów w Centrum Nauki Kopernik. Festiwal otworzą trzy wystąpienia Amerykanów: płk. George Zamka, astronauta NASA, podzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z wykorzystaniem nowych technologii, profesor Peter O. Gloor z Massauchusetts Institute of Technology przedstawi najnowsze trendy technologiczne, z kolei Karen Graham z Idealware podpowie, jak przygotować organizację na wyzwania czekające w przyszłości. Wśród festiwalowych prelegentów znajdą się również m.in.: Bartosz Węglarczyk (onet.pl), Artur Kurasiński (MUSE), prof. Dariusz Jemielniak (Ministerstwo Cyfryzacji) oraz Bartłomiej Topa, aktor filmowy i teatralny, współpracujący z Fundacją Synapsis.

Łącznie, organizatorzy „Sektora” szykują 18 seminariów, a w kuluarach czekać będzie 20 stoisk targowych przygotowanych zarówno przez potentatów branży ICT – np. Intel, Microsoft, Cisco, jak i startupy – np. Sentione, Abyss Glass i organizacje non profit – np. Fundacja TechSoup, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości. Na festiwalu nie zabraknie okazji do rozmów o tym, co czeka nas w najbliższej przyszłości, m.in. czy roboty zastąpią nasze miejsca pracy, w jaki sposób wirtualna rzeczywistość lub sztuczna inteligencja mogą wpływać na działania społeczne a także co oznacza dla nas rosnąca rola cyfrowego pieniądza. Uczestnicy będą mogli także przyjrzeć się z bliska najnowszym rozwiązaniom technologicznym takim, jak: wirtualną rzeczywistość, Hololens, wirtualne lustra Abyss Glass, czy programowanie z wykorzystaniem robotów.

Podczas Festiwalu wręczona zostanie nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Sektor 3.0” w wysokości 40 tysięcy złotych. Otrzyma ją organizacja pozarządowa, która w sposób innowacyjny wykorzystuje nowe technologie w swojej działalności lub ma szczególne osiągnięcia dotyczące prowadzenia działań promocyjnych, badawczych czy edukacyjnych związanych z technologiami w trzecim sektorze.

Z kolei drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w 10 specjalistycznych warsztatach przygotowanych przez instytucje, organizacje i firmy wspierające wydarzenie (warsztaty odbędą się m.in. w siedzibach firm Intel, Microsoft i Ericsson oraz w Ministerstwie Cyfryzacji).

„Sektor 3.0” to nie tylko nazwa festiwalu - to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w ramach którego organizacje pozarządowe wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne w działaniach społecznych. W rezultacie funkcjonują sprawniej, docierają do większej liczby ludzi, a ich doświadczenia związane z nowymi technologiami inspirują innych do efektywniejszego działania. Za realizację programu „Sektor 3.0” odpowiada Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Więcej informacji.

Partner główny – Intel
Partner technologiczny – Microsoft
Partnerzy wspierający – Ericsson, Cisco
Patroni – Telecentre Europe, Ministerstwo Cyfryzacji, Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych, Miasto Stołeczne Warszawa, Szkoła Główna Handlowa
Współpraca – Centrum Nauki Kopernik, Infoshare
Patroni medialni – Tygodnik Polityka, Press, Komputer Świat, PCLab, PARP, Mobile Trends, Ngo.pl, Dobra Strona Internetu, KobietyDoKodu, Crossweb, Fintek.pl, Nowymarketing.pl, Girls Code Fun

Czytaj więcej: Festiwal Sektor 3.0

Musisz tam być

Komentarze

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij