Element Talks

Element Talks

Element Talks to konferencja skierowana do projektantów graficznych w Polsce, poruszająca praktyczne aspekty pracy w branży kreatywnej. 6. edycja wydarzenia odbędzie się 8 i 9 czerwca br. w Warszawie i tym razem będzie częścią European Design Festival 2019.

Jak co roku organizatorzy spodziewają się ponad 2000 kreatywnych z całej Europy. Jeśli pracujesz jako projektant, z projektantami albo po prostu interesujesz się grafiką użytkową, koniecznie zarezerwuj sobie drugi weekend czerwca :)

Temat przewodni – o czym będziemy mówić?

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest PORTFOLIO IS DEAD. Organizatorzy chcą zastanowić się nad tym, czy portfolio jest nadal wizytówką projektanta. A może w dzisiejszych czasach ważniejsze są inne umiejętności i kompetencje? Jeśli tak, to jakie? W jaki sposób powinniśmy się rozwijać jako projektanci i jakich zmian możemy się spodziewać w najbliższych latach w naszej branży? Jakie nowe technologie mamy do dyspozycji? Wykłady zahaczą również o temat psychicznego komfortu i problemów związanych z pracą w branży kreatywnej.

Uczestników Element Talks czekają 2 dni wykładów i warsztatów z ekspertami z całego świata oraz szereg dodatkowych atrakcji.

Prelegenci 

Podczas konferencji zobaczycie około 30 prelegentów. Wystąpią m.in.:

  • Michael Bierut – jeden z najsłynniejszych projektantów graficznych na świecie. Wspólnik w Pentagram Studio w Nowym Jorku, autor bestsellerowych książek w dziedzinie designu.
  • Daniel Mizieliński – autor gier i książek dla dzieci, które są w domach milionów ludzi na całym świecie.
  • Mr Bingo – ilustrator, raper, performer. Znany między innymi z projektu Hate Mail, w którym ludzie płacili mu, aby wysyłał im pocztówki z obraźliwymi rysunkami czy z akcji crowdfundingowej, którą promował rapowy utwór jego autorstwa.
  • Peter Bilak – typograf, projektant graficzny, założyciel domu typograficznego Typotheque i nowatorskiej platformy z fontami Fontstand.
  • Joanna Skorupska – założycielka radicalzz.studio. Future Strategist & Designer z holistycznym podejściem do projektowania usług i produktów skupionych na końcowym użytkowniku.
  • Blürb – krakowskie studio brandingowe.
  • Ran Segall – projektant UX i UI z Izraela, który współpracuje z wieloma startupami.
  • Paweł Ruszlewski – opowie o romansie projektowania graficznego z VR i AR.
  • Wioletta i Marek Gajowi – psychoterapeuci psychoanalityczni, opowiedzą o tym jak nasza nieświadomość wpływa na kreatywność.
  • Mateusz Machalski – typograf i podróżnik, człowiek rakieta realizujący 1000 rzeczy na raz.

Dwie ścieżki

W tym roku uczestnicy będą mieli do wyboru dwie ścieżki jednocześnie. Na scenie głównej prelegenci będą mówić o swoich osobistych doświadczeniach, umiejętnościach miękkich, inspiracjach, odkryciach i obserwacjach.

A na scenie eksperckiej skupią się na bardziej precyzyjnych zagadnieniach dotyczących technologii, sposobu pracy i narzędziach.

Praktyczne warsztaty

Każdy posiadacz biletu będzie mógł skorzystać z warsztatów, odbywających się w czasie konferencji. Różnorodna tematyka będzie będzie obejmowała m.in.: finanse freelancera, zarządzanie sobą w czasie, czy budowanie skutecznego komunikatu dla marki. Uczestnicy będą mieli też okazję stworzyć własnoręcznie notatniki razem z Fajnymi Chłopakami.

Networking

Poznawanie się wzajemnie to jedna z najważniejszych części konferencji. W tym roku organizatorzy planują wiele aktywności i przebiegłych praktyk, żeby pomóc uczestnikom nawiązać nowe znajomości ;) Dodatkowo, bardzo pomocna w nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych i towarzyskich jest lista uczestników, do której dostęp ma każdy posiadacz biletu. Dzięki niej można zobaczyć kto jeszcze pojawi się na wydarzeniu. Zachęcamy do zapoznawania się i umawiania na spotkania w strefie relaksu!

Targi element market

Jak co roku organizatorzy zapraszają też na stoiska partnerów i lokalnych projektantów, którzy oferują swoje prace: plakaty, biżuterię, ceramikę, czy ubrania. Z kolei w strefie Element Eats będą czekały na Was foodtrucki z różnymi opcjami: mięsne, wege i bezglutenowe.

Call for papers

Jeśli chcesz zostać prelegentem tegorocznej edycji Element Talks lub poprowadzić warsztaty, to koniecznie zgłoś się do call for papers. Nabór trwa do 15 kwietnia, a wszelkie szczegóły znajdziesz na stronie www.elementtalks.com/pl/edfestival/c4p/

European Design Festival

W tym roku konferencja jest częścią wyjątkowego wydarzenia, jakim jest European Design Festival. Odbywa się on co roku w innym miejscu w Europie przyciągając najlepszych projektantów graficznych z naszego kontynentu. Dzięki zaangażowaniu całego środowiska projektantów i ogromnemu wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa, możemy to wyjątkowe wydarzenie gościć w naszej stolicy. Konferencja Element Talks jest jedną z jego wielu składowych. Tutaj znajdziesz program i szczegółowe informacje.

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie konferencji www.elementtalks.com/pl/edfestival/fest-programme/konferencja/

Sprzedaż biletów rusza 4 kwietnia o godzinie 12.00.

Organizatorzy
Element Talks, Miasto Stołeczne Warszawa 

Partnerzy
Identyfikacja wizualna Festiwalu: Uniforma

Media
Magazyn USTA, Marketing przy kawie, BRIEF, NowyMarketing Designetka, Co znosi psychika grafika, Polish Designers After Hours

Czytaj więcej: Element Talks

Musisz tam być

Komentarze

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij