Filmteractive 2019 w Łodzi

Filmteractive 2019 w Łodzi

 • Gdzie:

  Łódź
  Łódzka Szkoła Filmowa, ul. Targowa 61/63

 • Kiedy:

  -

 • WWW:

  filmteractive.eu/program-lodz

 • Za ile:

  Wstęp wolny

7-8 października, już po raz dziewiąty w Łodzi, odbędzie się festiwal komunikacji interaktywnej – Filmteractive. Eksperci branży filmowej, badacze kultury oraz przedstawiciele przemysłów kreatywnych spotkają się, żeby porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i wiedzą na tematy związane filmem, technologią i reklamą. Jednym z głównych elementów wydarzenia będzie konferencja skupiona na „Nowych narracjach wizualnych”, współorganizowana przez Laboratorium Narracji Wizualnych PWSFTViT.

Pierwsza część konferencji będzie próbą przyjrzenia się potencjałowi narracyjnemu, artystycznemu i poznawczemu mediów immersyjnych. Rozmowy dotyczyć będą sposobów konstruowania narracji w kontekście rozwijających się technologii i branż, m.in. cinematic VR i stereoskopii, rzeczywistości rozszerzonej (AR), sztucznej inteligencji (AI) oraz gier wideo. W drugim module eksperci opowiedzą o nowych modelach opowiadania historii, wykorzystujących najnowsze technologie i/lub niespotykane dotąd połączenia, takich jak dokumenty interaktywne, projekty transmediowe czy utwory eksperymentujące z taktykami partycypacyjnymi. Ostatnia część poświęcona będzie konieczności znalezienia sposobów monetyzacji treści cyfrowych i interaktywnych i poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie kim są współcześni odbiorcy: gdzie, na czym i w jaki sposób oglądają treści audiowizualne; jak ich doświadczają; jak się kształtuje ich uwaga; jakie są ich nawyki i z czego wynikają?

Wśród prelegentów konferencji organizowanej w ramach Filmteractive są m.in. prof. George Legrady z Uniwersytetu California Santa Barbara, Roderick Coover ze School of Theater, Film and Media Arts, Temple University w Filadelfii oraz Kevin B. Lee z Merz Akademie w Stuttgarcie.

Wydarzeniu towarzyszy:

 • „Strefa Innowacji” – interaktywna wystawa, prezentująca przykłady innowacyjnych rozwiązań i nowatorskie startupy, w ramach której będzie można zobaczyć (i przetestować!) różne zastosowania wirtualnej rzeczywistości i nowych technologii w biznesie, rozrywce i sztuce;
 • „Czasoprzestrzenie VR” – przegląd najciekawszych produkcji cinematic VR ostatniego roku, organizowany przez Stowarzyszenie XR.

organizator: Fundacja Media Klaster
współorganizator: The Film School in Lodz
instytucja finansująca: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej

Czytaj więcej: Filmteractive

Musisz tam być

Komentarze

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij