#fryzjerzydlaszpitali – fryzjer Piotr Sierpiński zachęca do oddawania rękawiczek personelowi medycznemu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
#fryzjerzydlaszpitali – fryzjer Piotr Sierpiński zachęca do oddawania rękawiczek personelowi medycznemu

W związku z panującą obecnie pandemią koronawirusa i coraz częstszymi brakami odzieży ochronnej w szpitalach, stylista fryzur z Poznania, Piotr Sierpiński zainicjował akcję #fryzjerzydlaszpitali. W jej ramach zachęca fryzjerów z całej Polski do przekazania zapasów rękawiczek placówkom medycznym.

Dynamicznie przyspieszający wzrost zachorowań na koronawirusa w Polsce sprawia, że w szpitalach zaczyna brakować podstawowych elementów ochronnych, takich jak rękawiczki, maseczki, kombinezony czy ochraniacze na obuwie. Potrzebują ich wszyscy pracownicy służby zdrowia – nie tylko lekarze, ale też pielęgniarki, salowe czy diagnostycy, aby móc bezpiecznie pełnić swoje obowiązki. Coraz więcej szpitali i placówek medycznych zwraca się do odbiorców poprzez m.in. media społecznościowe z prośbą o przekazywanie odzieży ochronnej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Fryzjerzy dla szpitali – siła mediów społecznościowych

W odpowiedzi na obecną sytuację stylista fryzur z Poznania Piotr Sierpiński zainicjował akcję #oddajrekawiczki, #fryzjerzydlaszpitali. W swoich mediach społecznościowych zachęca fryzjerów z całej Polski do przekazania zapasów rękawiczek najbliższej placówce medycznej, tym bardziej, że w związku z pandemią większość salonów fryzjerskich jest obecnie nieczynna.

– Zamknąłem moje atelier ze względu na bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i klientek. Nie wiem na jak długo, natomiast rękawiczki, które posiadam na pewno mi się nie przydadzą w najbliższym czasie. Dlatego zdecydowałem się je oddać personelowi szpitala zakaźnego w Poznaniu. Nie jest ich wiele, ale gdyby do akcji przyłączyli się fryzjerzy z całej Polski, branża, w której pracuję przyniosłaby realne wsparcie polskiej służbie zdrowia. Mam nadzieję, że to się uda, szczególnie, że siła mediów społecznościowych jest obecnie większa niż zazwyczaj – mówi Piotr Sierpiński.

Jak się zaangażować?

Udział w akcji może wziąć każdy, kto posiada choćby pudełko rękawiczek jednorazowych. Nie można jednak zapominać o bezpieczeństwie. Przed przekazaniem rękawiczek czy odzieży ochronnej należy najpierw skontaktować się z sekretariatem szpitala lub instytucją, która zajmuje się zbiórką takich produktów w danym rejonie. Przykładowo w Poznaniu i okolicach funkcjonuje grupa na Facebooku Potrzeby Szpitali Poznań i okolice na czas Koronawirusa. To właśnie z jej adminem skontaktował się Piotr Sierpiński i ustalił możliwość bezpiecznego przekazania zapasów rękawiczek.

– Jeśli jesteś fryzjerem i chcesz oddać rękawiczki lub inne potrzebne środki najbliższemu szpitalowi, a masz problem ze skontaktowaniem się z tą placówką, napisz do mnie na Instagramie lub Facebooku, postaram się pomóc. Sam miałem taki problem. Wynika on przede wszystkim z tego, że szpitale zakaźne pracują teraz na najwyższych obrotach. Warto jednak szukać innych możliwości dotarcia, aby pomóc – apeluje Piotr Sierpiński.

Poza oddaniem rękawiczek, warto opublikować w swoich mediach społecznościowych informację o akcji, aby dowiedziało się o niej i mogło przyłączyć możliwie jak najwięcej osób. Zasięgi zwiększy oznaczanie takiego postu hasztagami #oddajrekawiczki #pomocdlaszpitali #fryzjerzydlaszpitali #koronawirus #COVID19 #zostanwdomu oraz oznaczanie innych stylistów fryzur.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij