Konkurs Kalendarzy Vidical 2014 - laureaci

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Konkurs Kalendarzy Vidical 2014 - laureaci

Na konkurs nadesłano ponad osiemdziesiąt prac. Jury – 23 stycznia 2014 - przyznało dwa złote medale oraz trzy nagrody specjalne dla najciekawszych kalendarzy 2014 roku. Swoje nagrody przyznała również publiczność.

Najlepsze prace można oglądać na wystawie w Domu Artysty Plastyka w Warszawie od 24 do 31 stycznia 2014.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Złoty Medal w kategorii kalendarz wieloplanszowy otrzymał PKO BANK POLSKI S. A. za kalendarz „Biegnijmy razem” z fotografiami Jacka Poręby i Dominika Kalamusa. W kategorii kalendarze inne złoto zdobyła EXPANSJA ADVERTISING za kalendarz biurkowy „Exp-ad Calendar” ( design: Katarzyna Rydzek, Filip Morawski; opracowanie komputerowe Krzysztof Nowak).

Nagrodę Specjalną za najlepsze fotografie autorstwa Piotra Krupy otrzymał kalendarz ARTGRAF s.c. „Geometria w krajobrazie”. Nagrodę Specjalną Przewodniczącego Jury otrzymał GEDEON RICHTER POLSKA za kalendarz wieloplanszowy „Zdrowie”, którego autorem jest Andrzej Pągowski.

Pełna lista nagrodzonych prac: vidical.com/?slider-item=nagrody-przyznano

Wyboru dokonało Jury w składzie: profesor Stanisław Wieczorek (przewodniczący Jury), malarz i grafik Wojciech Freudenreich, poligraf, wydawca i znawca typografii dr hab. Artur Frankowski oraz fotografik dr Krzysztof Jabłonowski.

Głównym celem konkursu jest porównanie osiągnięć, podniesienie jakości prac oraz uhonorowanie zleceniodawców, wydawców i twórców potrafiących z kalendarza uczynić dzieło sztuki lub za jego pomocą propagować sztukę wysoką. Dodatkowym celem konkursu jest prezentacja jak największej liczby kalendarzy i kart świąteczno-noworocznych, które z początkiem każdego roku pojawiają się w Polsce i na świecie.

Konkurs VIDICAL odbywa się od 25 lat. Wiele firm zaprasza do współpracy cenionych artystów (takich jak Andrzej Pągowski, Edward Dwurnik, Lech Majewski, Rafał Olbiński, Tomasz Gudzowaty, Tomasz Sikora, Katarzyna Stanny, Mirosław Rekowski), inne wyszukują młodych i kreatywnych twórców.

Nadesłane w tym roku prace będzie można obejrzeć na wystawie w Domu Artysty Plastyka przy ul. Mazowieckiej 11 a. Dodatkową atrakcją będzie kultowy i bardzo ceniony kalendarz branży drukarskiej Michael Huber, tym razem wydrukowany w polskiej drukarni.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij